Для майбутніх депутаток ПРООН запускає в Україні навчальні програми

Програма розвитку ООН в Україні планує запустити офлайн та онлайн навчальні програми для депутаток місцевих рад після виборів у жовтні 2020 року.
Для того, щоб навчальні програми були цікавими та корисними проводиться збір пропозицій щодо наповнення, кожен бажаючий може стати співрозробником програми, долучившись до опитування щодо навчальних потреб жінок-депутаток.
Щоб долучитися необхідно заповнити анкету, перейшовши за посиланням http://bit.ly/deputatka.
На основі відповідей буде побудований навчальний курс, доступний усім.
Програма розвитку ООН в Україні реалізує проєкт з підвищення ролі жінок у місцевій політиці та прийнятті рішень.
Проєкт, який триватиме з серпня 2020 року до липня 2021 року, також має на меті підвищити поінформованість громадськості про необхідність повної, рівної, вільної та демократичної участі жінок на рівних умовах із чоловіками в політичному та громадському житті.
Проєкт передбачає комунікаційну кампанію та запуск онлайн-курсу.
До широкої інформаційної кампанії підключилася і Асоціація міст України.
Ця ініціатива є частиною комплексної підтримки реформ у сфері демократичного врядування, що її надає ПРООН, та покликана розширити політичну участь жінок у країні.
Детальніше – на сайті https://cutt.ly/GfFpdYS
Нагадаємо, уперше в історії України у новому виборчому законодавстві враховані гендерні квоти. Вони є реально захищеною на місцевих виборах, адже серед вимог до виборчого списку є врахування 40-відсоткової пропорції представництва різних статей. Тобто в кожній п’ятірці переліку кандидатів щодо виборів до місцевої ради у громадах від 10 тисяч виборців має бути збережена пропорція двоє до трьох: або три чоловіка і дві жінки, або три жінки і два чоловіка. Інакше партію можуть зняти з виборчих перегонів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *