Громади Одещини, в яких вилучили “військове” ПДФО, отримають компенсації від Уряду

Асоціація міст України активно відстоювала необхідність збереження зарахування “військового” ПДФО до місцевих бюджетів, та після вилучення цих коштів просила Уряд передбачити компенсацію втрачених доходів місцевим бюджетам з державного бюджету. Завдяки цьому Уряд та Парламент врахували ряд пропозицій Асоціації міст України, спрямованих на збалансування місцевих бюджетів.

Про це повідомили в Одеському регіональному відділенні Асоціації міст України.

бюджетТак, у відповідь на лист Асоціації міст України щодо необхідності здійснення перерахунку індексів податкоспроможності місцевих бюджетів на 2023 рік у зв’язку із вилученням «військового» ПДФО Міністерство фінансів України повідомило, що для недопущення розбалансування місцевих бюджетів у зв’язку із зарахуванням з 01.10.2023 «військового» ПДФО до державного бюджету заплановані зміни до Порядку та умов надання додаткової дотації на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на деокупованих, тимчасово окупованих та інших територіях України, що зазнали негативного впливу у зв’язку з повномасштабною збройною агресією рф, затвердженого урядовою постановою №1477, повідомили в АМУ.

Заплановані зміни передбачатимуть механізм компенсації місцевим бюджетам:

– перерахованої у жовтні-листопаді та визначеної до перерахування у грудні 2023 року реверсної дотації;

– недонадходження податку на доходи фізичних осіб (без надходження податку на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу) у жовтні–листопаді 2023 року порівняно з аналогічним періодом 2022 року.

Як повідомляла СИЛА ГРОМАД, міста, села і селища області за період дії воєнного стану долучилися до наближення Перемоги України через допомогу Об’єднаним силам ЗСУ. У 2022-2023 роках, за відсутності належного законодавчого врегулювання можливості надання допомоги силам безпеки та оборони, громади-члени АМУ області на забезпечення оборони та безпеки витратили 2 мільярди 134, 5 млн. гривень. З них: 1156,4 млн. гривень – це видатки громад на фінансову допомогу ЗСУ; 121 млн. гривень підтримка ЗСУ технікою, обладнанням, товарами; 0,3 млн. гривень – громади придбали облігацій внутрішньої державної позики; 5,6 млн. гривень – видатки на облаштування ліній захисту; 851,2 млн. гривень – видатки громад на обладнання укриттів, бомбосховищ, інших захисних споруд.

Таким чином, 42% ПДФО військовослужбовців територіальними громадами області було спрямовано прямо на видатки безпеки та оборони.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *