Росіяни завдаватимуть масованих атак по Україні не більше одного удару на місяць – військовий оглядач

Масовані ракетні удари РФ по Україні відбуваються у середньому раз на два тижні. Але невдовзі ситуація зміниться — російська армія зможе завдавати не більше одного удару на місяць. Чому та коли інтервал між обстрілами збільшиться, як змінилась тактика їх застосування та чи вплинуть на ситуацію балістичні ракети з Ірану розповів військовий оглядач, ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман.

Скільки триватимуть обстріли?

Росія може виробляти далекобійні й високоточні ракети, як Х-101, Х-555, “Калібри” та “Кинджали”, у середньому одну на добу, однак намагається збільшити цей показник, зазначив Олексій Гетьман.

Що це означає? Їхній ресурс ракет, про що багато хто казав “один-два обстріли залишились”, вичерпався. Але виробництво продовжується. А випускати ракети під нуль вони не будуть. Тому міксують зі старими, не високоточними ракетами, з “шахедами”, — пояснив оглядач.

Періодичність між масованими атаками збільшиться: у лютому ймовірніше один раз на три тижні, з березня й далі один раз на місяць, втім, обстріли триватимуть, переконаний Гетьман.

Росія змінить інтервал між масованими ударами по Україні: як та чому розповів військовий оглядач
Пуск крилатої ракети “Калібр” з акваторії Чорного моря. Фото: Міністерство оборони РФ

Як змінилась тактика застосування масованих ударів

Росія почала застосовувати дуже старі ракети, як Х-55, щоб прикрити високоточні ракети.

Ось ми кажемо, що у них люди йдуть на убій. Так у них ракети йдуть на убій, щоб прикрити головні ракети, які дійсно можуть завдати нам шкоди. Не можна казати, що це якась новітня тактика. Але зміни є”, — зауважив військовий оглядач.

Росія змінить інтервал між масованими ударами по Україні: як та чому розповів військовий оглядач
Поліцейські оглядають збиту ракету Х-55 під час масованого удару РФ по Україні 26 січня. Фото: Андрій Нєбитов / Telegram

Також росіяни відразу запускають “шахеди”, щоб виснажити українську ППО.

“Росіяни здійснюють ці масовані атаки не тому, що просто розізлилися, а, розуміючи, що певну кількість ракет ми зіб’ємо, а те, що залишилось, завдасть нам шкоди. Тому вони теж проводять бойові розрахунки”, — пояснив експерт.

Балістичні ракети з Ірану

Міжнародна спільнота дотисне Іран, щоб той відмовився від ідеї передати свої ракети Росії, сподівається Гетьман. Йдеться про балістичні ракети Fateh і Zolfaghar:

Ці ракети гірші, ніж “Іскандери. Але вони небезпечні для нас. Наша ППО нездатна боротись з цими ракетами. Їм можуть протидіяти лише західні комплекси, як Patriot, яких у нас поки немає і багато, на жаль, не буде”.

За словами військового оглядача, Fateh і Zolfaghar можна запускати лише з платформ, які виробляються в Ірані. За інформацією української та західних розвідок, Росія поки не отримала жодної такої пускової, зауважив Гетьман.

Росія змінить інтервал між масованими ударами по Україні: як та чому розповів військовий оглядач
Пуск іранської ракети Fateh. Фото: Вікіпедія

Наразі РФ могла отримати дослідну партію іранських ракет, щоб вивчити та опанувати їх, припустив експерт.

Втім, універсальний захист від будь-яких балістичних та гіперзвукових ракет все ж є — знищувати їхні пускові установки на суші, у повітрі та на морі ще до пусків.

Ми не просто можемо, а мусимо нищити ці ракети своєю “довгою рукою” там, звідки вони збираються нас атакувати. Навіть якщо це буде територія Російської Федерації. Бо якщо ми не будемо збивати ракети до моменту їх старту, ми наражаємо на небезпеку наших людей”, — розповів Гетьман.

“Довгою рукою” стануть ракети дальністю ураження на 300-400 кілометрів, які союзники можуть передати Україні, підкреслив військовий оглядач. Також він нагадав про вибухи на аеродромі для стратегічних бомбардувальників Енгельс у Росії, де були застосовані не ракети, а безпілотники. Однак це не завадило уразити важливу військову ціль у глибині країни-агресора. Також йдуть розмови про передачу Україні розвідувально-ударного безпілотника “Жнець” здатного пролітати майже дві тисячі кілометрів, додав Гетьман:

Ця зброя не несе багато вибухівки, але, наприклад, зруйнувати нею злітну смугу дуже просто. Стратегічні бомбардувальники не зможуть працювати тоді. Вони он скільки Кримський міст ремонтують. Тому ця зброя стала б нам у пригоді”.

Джерело – Супільне

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *