Суміжні з Одесою громади платитимуть місту за дітей у школах і садках – Буйневич

Депутати Одеси під час засідання постійної комісії з питань освіти, спорту та взаємодії з громадськими організаціями порушили питання щодо дітей, які не мешкають на  території Одеси, але навчаються в освітніх закладах міста. 

Нагадаємо, ця проблема є нагальною для обласного центру через відсутність у приміських громадах достатньої кількості освітніх закладів. У нових житлових масивах, які зросли останніми роками на територіях громад, мешканці змушені віддавати дітей до шкіл, які розташовані у Київському та Суворівському районах міста. Через це у самій Одесі система освіти перевантажена: класів, шкіл, груп в дитсадках на всіх не вистачає. А оплачувати навчання, харчування, енергоносії доводиться з бюджету міста.

Ще у квітні 2021 року директорка департаменту освіти та науки ОМР Олена Буйневич повідомила, що агенції нерухомості Одеси реєструють фіктивні договори оренди житла для мешканців житлових комплексів поза межами міста, що дає змогу віддати дітей до міських шкіл. Лише за один день – 1 квітня – у школах Суворовського та Київського районів зареєстрували декілька десятків договорів.

Згодом посадовиця повідомила, що у школах Одеси навчаються 24 тисячі 350 учнів, що зареєстровані не в місті, 16,5 тисяч з них мешкають в Одеській області, а 8 тисяч 796 мешкають в суміжніх з містом громадах.

Під час вище згаданого засідання комісії Олена Буйневич повідомила, що  станом натепер угоди про надання освітніх послуг дітям – мешканцям прилеглих до Одеси громад підписано з усіма ТГ, крім Красносільської. Це можна вважати прогресом, адже наприкінці серпня тих, хто не йшов на контакт, було більше. Таким чином, за навчання одного школяра сусідні громади платитимуть місту 500 грн за 1 місяць навчання.

А от навчання однієї дитини у дошкільному закладі обійдеться у 2 тисячі гривень щомісяця. Таку суттєву різницю директорка роз’яснила таким чином: заробітна плата вчителів перераховується з державного бюджету, тож прилеглі громади компенсуватимуть лише витрати на забезпечення навчального процесу. А фонд оплати праці ДНЗ формується за рахунок міського бюджету.

Також Олена Буйневич повідомила, що останнім часом в Одесі додатково зареєстровано 3 тисячі дітей, які не народилися тут. Вона вважає, що, скоріше за все, їх родини мешкають поза межами обласного центру, а шляхом реєстрації вирішують проблему навчання в міських закладах освіти.

Джерело – Ізбірком

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *