Дослідник з Окнянської громади знайшов скарб часів Кримського ханства

Історик та краєзнавець Сергій Жосан з Окнянської громади на Одещині знайшов скарб, назвавши його Флоранським скарбом. Улюблена справа з вивчення рідного краю надихає Сергія і додає сил у захисті країни. Адже він наразі Воїн і разом з побратимами обороняє українську землю від ворога. Сталося це у останній день відпустки – такий собі подарунок долі захиснику.
Про це повідомляє офіційний ресурс Окнянської селищної ради.
ЖосанФлоранський скарб – скарб срібних монет Кримського ханства, знайдений біля села Флора Окнянської громади Подільського району 22 квітня 2024 року.
Скарб складається з 140 срібних монет (акче), які карбувалися в Криму у 1480-х роках за часів правління хана Менглі Гірея І.
Скоріш за все, скарб був захований під час Кримських походів татар на Поділля. Він лежав в горщику, на глибині 40 см. Зверху був прикритий вапняковою плиткою природнього походження квадратної форми, приблизно 20х20 см. Яр, в яком було знайдено скарб, впадає в річку Ягорлик.
В даний час скарб проходить детальне вивчення та опис, повідомили в громаді.
“Це не перший, і, я впевнений, не останній скарб, знайдений на нашій чарівній Окнянщині, – каже Сергій. В серпні 2019 року в двох кілометрах на південь від села Ілля було знайдено скарб старовинних монет середини ХYII століття. На полі за допомогою металодетектора, приблизно на глибині 50 сантиметрів було знайдено 152 мідні монети Речі Постолитої (Польщі) – так звані соліди, які карбувалися з 1659 по 1668 рік на монетних дворах Великого князівства Литовського та Речі Постолитої. Нині монети Іллійського скарбу у повному обсязі знаходяться у фондах археологічної виставки Чорнянського опорного ліцею, де їх може побачити кожен бажаючий”, – уточнює Сергій.
До речі, Сергій Жосан є випускником Чорнянської школи і завжди охоче відвідує свій рідний навчальний заклад, спілкуючись з вчителями і учнями.
Щодо знайденого Флоранського скарбу, то Сергій планує після детального опису і вивчення передати його до Подільського краєзнавчого музею, з яким останнім часом співпрацює.
Довідково: ЖОСАН Сергій Іванович – історик, колекціонер, краєзнавець с. Чорна, Одеської області.
Сфера наукових інтересів: історія населених пунктів Окнянської селищної територіальної громади Одеської області. Має чисельну кількість друкованих статей у різних виданнях України.
Автор книг “Революційний рух та громадянська війна на Окнянщині у 1917-1921 роках”(2018), “100 років Дубівській трагедії. 1920-2020″(2019) та “Стародавня історія Окнянщини” (2022).
зем

One thought on “Дослідник з Окнянської громади знайшов скарб часів Кримського ханства

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *