Для оборони і текстилю: на Бессарабії планують вирощувати бавовну

У департаменті аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОДА повідомили, що станом на сьогодні ідеальні природно-кліматичні умови для вирощування бавовни склалися на території Бессарабії.

Зважаючи на те, що бавовняна целюлоза використовується для виробництва пороху, її вирощування на полях Одещини матиме не лише економічний ефект, але й допоможе оборонному сектору, який потребує 10 тисяч тонн бавовняної целюлози.

Щоб отримати цей обсяг сировини, необхідно мати площу посівів близько 30 тисяч гектарів, однак, площа посівів може зменшитися вдвічі, якщо бавовну висадити на зрошуваних землях. Хоча цю сільськогосподарську культуру можна вирощувати на землях без поливу.

Зазначимо, з початку 2024 року парламентський комітет з питань аграрної та земельної політики проголосував та рекомендував до розгляду в парламенті законопроєкти, що дозволять зареєструвати права на сорти бавовнику, в тому числі генетично модифіковані, протягом місяця після підписання закону. При тому, що зараз реєстрація не генетично модифікованого бавовнику займає 2-3 роки, а реєстрація ГМО бавовнику взагалі заборонена.

Також зміни в законодавстві дадуть можливість захистити інтелектуальні права власників насіння і здійснювати контроль за сортами.

Повідомляється, що якщо вдасться оперативно внести зміни у законодавство, то посівна кампанія розпочнеться в кінці квітня — на початку травня, і вже в цьому році Україна одержить перший врожай бавовни.

Крім того, прийняття законопроєктів дозволить залучити інвестиції розміром у 30-50 млн доларів у завод із виробництва сирцю. Початкова потужність заводу становитиме 1 500 тонн сирцю на рік із поступовим нарощуванням до 6 000 тонн.

One thought on “Для оборони і текстилю: на Бессарабії планують вирощувати бавовну

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *