У Буджацькому степу – весняне поповнення стада диких тварин

У Буджацькому степу на півдні Одещині стадо диких куланів й шестеро дитинчат, які народились торік, вдало перенесли зиму. 

Про це повідомили у природоохоронній організації Rewilding Ukraine, фахівці якої у межах зусиль з ревайлдингу повертають на територію Буджаку диких тварин, що колись мешкали в європейських степах.

Як зазначили в організації, після окупації Біосферного заповідника “Асканія-Нова” та коси Бирючий острів немає інших територій для поповнення стада.

Саме тому було прийнято рішення випустити куланів  у степ на Одещині.

(Фото: природоохоронна організація Rewilding Ukraine)

“У рамках наших зусиль з відродження диких тварин ми відновлюємо цю територію, яка колись процвітала в європейських степах. Нещодавно ми випустили в дикий степ групу куланів, відзначивши чи не єдине дике стадо куланів у Європі” , — розповіли зоозахисники.

Наразі у Буджацькому степу вже почали з’являтися перші малюки. Минулого року народилося шість маленьких куланів, що дає надію на майбутнє місцевої популяції виду.

(Фото: природоохоронна організація Rewilding Ukraine)

“Зима пройшла, і ми можемо з радістю повідомити, що кулани добре перенесли негоду та холодний сезон, як у вольєрі, так і у дикій природі. Всі малюки вижили, тварини тримаються разом, виглядають здоровими та спокійними, радіють першій молодій травці”, – пояснюють в організації.

Ще зоозахисники планують в цьому році  аналогічним чином заселити місцевість європейськими ланями, випустивши частину з них у дику природу. 

(Фото: природоохоронна організація Rewilding Ukraine)

2 thoughts on “У Буджацькому степу – весняне поповнення стада диких тварин

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *