Родичів полонених захисників Зміїного запросили на зустріч до військових

За ініціативи ГО «Про тих, про кого мовчать» у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими відбулася зустріч з родинами захисників острова Зміїний.

Про це у Facebook повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

ЗСУ«За ініціативи ГО «Про тих, про кого мовчать» у Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами захисників острова Зміїний. На запитання учасників зустрічі відповідали Секретар Координаційного штабу бригадний генерал Дмитро Усов, керівник Секретаріату Координаційного штабу Богдан Охріменко, представники Офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, Державної прикордонної служби та низка фахівців Координаційного штабу. Йшлося про активізацію перемовного процесу щодо подальших міждержавних обмінів, напрацювання шляхів для пересилання листів, медикаментів, предметів першої необхідності та теплого одягу і речей для наших військових, які перебувають у полоні», — йдеться у повідомленні.

Спікери розповіли про перебіг процесу створення системи відновлення й реабілітації звільнених з полону, до якої входитимуть діагностування, лікування, реабілітація, відпустки й соціалізація, про складнощі цього процесу і способи їх подолання.

«Також присутні родичі військовополонених отримали відповіді на поточні запитання і подякували Координаційному штабу за позитивні зрушення у вирішенні проблеми відвідування полонених представниками Уповноваженого з прав людини з метою з’ясування стану здоров’я, умов утримання та можливості надання їм гуманітарної допомоги», — повідомляють у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

Нагадаємо: частина  захисників острова Зміїний, так само, як і значна частина захисників Маріуполя та «Азовсталі», перебуває в російському полоні. Робота над їх поверненням додому триває.

У перший день повномасштабного вторгнення рф в Україну, 24 лютого, російські війська захопили острів Зміїний. Спочатку була інформація про те, що після обстрілу Зміїного з кораблів та авіації рф була зруйнована інфраструктура на острові, а зв’язок із прикордонниками втрачено. 28 лютого ВМС ЗСУ повідомили, що морські піхотинці та прикордонники, яких узяли в полон російські окупанти на острові Зміїний, живі. Їх повернули з полону в листопаді. 30 червня українські військові повністю звільнили Зміїний та змусили загарбників залишити його. Міноборони рф підтвердило втечу своїх військових, назвавши це «жестом доброї волі».

6 грудня 2022 року охоронці кордону Ізмаїльського загону разом із родичами Героїв та громадою зустріли трьох побратимів, які перебували у російському полоні 9 місяців. Іншиїх полонених вдома досі чекають батьки та рідні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *