Військові, які потребують реабілітації, стикаються зі значними труднощами — через майже два роки після початку війни на Одещині практично немає для цього умов.
Про це повідомив голова департаменту охорони здоров’я Одеської ОВА Олександр Курмишов.
У пропорції до чисельності населення Одеської області (2,5 млн осіб), у лікувальних закладах регіону має бути 500 ліжок для реабілітації військових. Однак цього немає й близько.
“Сьогодні ми маємо близько 300 ліжок, у повному обсязі ними оснащена лише Одеська обласна дитяча лікарня, в інших кластерних та надкластерних медичних закладах реабілітаційні відділення або на стадії розгортання, або надають допомогу лише в амбулаторному, але не стаціонарному форматі”, – заявив Курмишов.
За словами голови облздорова, область зазнає серйозного дефіциту фахівців: не вистачає реабілітологів, ерготерапевтів, фізіотерапевтів. А значна частина персоналу, що діє, потребує підвищення кваліфікації, є проблеми в науковій базі та брак реабілітаційного обладнання.
Окрема проблема – майже повна відсутність психологічної реабілітації. Лише до 1 червня 2024 року в Одеському обласному медцентрі психічного здоров’я планують створити реабілітаційне відділення. Проте де брати фахівців, наразі не зовсім зрозуміло.