Несправедлива “ДЖУРА”? Керівник Арцизької громади звернувся до Міністерства освіти через суддівські порушення

Для рою “Соколи” з Арцизької громади Болградського району липневий фінал Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)-2023 став справжнім випробуванням. Команда-переможець Арцизького ліцею №5 (старша вікова група) обласного етапу змагань на всеукраїнському рівні зіштовхнулася з незрозумілим ставленням суддівства до учасників з громади.

Про цю безпрецедентну ситуацію на своїй сторінці у Фейсбуці вчора, 10 серпня, емоційно розповів очільник Арцизької ТГ Сергій Парпуланський.

Голова громади, аналізуючи даний прикрий випадок, ставить риторичне запитання “На “Джурі” виховують гідну молодь чи вбивають в ній гідність?”.

Як пояснив голова громади,  ще з 2018 року ця гра для школярів є пріоритетною. Районною радою, в подальшому міською радою виділялись значні кошти на повне забезпечення дітей необхідним обладнанням, починаючи від одягу і взуття і закінчуючи наметами, екіпірувальним спорядженням, пневматичними гвинтівками тощо.

Арцизькі команди неодноразово брали участь у цій грі, були неоднократними переможцями і призерами обласного та всеукраїнського етапів. Тому джурівці та їх керівники добре обізнані з положенням про гру та правилами її проведення.

Головним суддею змагань Євгеном Нестеренко та суддівською бригадою було грубо порушено умови проведення гри: змінено конкурси «Впоряд», «Стрільба з пневматичної гвинтівки», «Смуга перешкод» та умови їх оцінювання без попередження заздалегідь.

Змагання «Смуга перешкод» проводилось із порушеннями або без дотримання правил із техніки безпеки для учасників.

Найцікавіше те, що арцизькій рій взяв на себе медичне забезпечення у вечірній та нічний час для учасників роїв та керівників, хоча це повинні були забезпечити організатори змагань. Але найприкрішим в цій ситуації було те, що в конкурсі «Таборування» умисно приписані штрафні бали команді громади.

Сергій Парпуланський вважає принизливим той факт, що усім роям вочевидь була зрозуміла перемога арцизької команди в «Таборуванні», бо рівень організації був бездоганним, про що є відеофіксація, а судді фіксують викрадення прапору, чого фактично не було.

Так, на змаганні мають бути переможці і переможені, але об’єктивність перш за все. Чому не вівся відкритий рейтинг за кожний день Гри? Чому не було офіційно оголошено суддівську колегію? Чому не було оприлюднено протоколів змагань і не надано часу для апеляції учасників змагань? Багато «чому» без відповіді.

На жаль, не отримали цієї відповіді і керівники рою із офіційним запитом до організаторів гри – Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді. Цитую їх відповідь: Цей пункт протесту не може бути задоволений у зв’язку з неможливістю фізично зібрати нараду усіх керівників роїв та членів суддівської команди”, – обурливо розповідає очільник громади.

Голова ТГ окремо звернувся до директора Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді Андрія Лісоти.

Ви жодного пункту протесту не задовольнили! А щодо фізичного зібрання скажу: сьогодні онлайн-нарада – не диво! Учні всієї України опанували онлайн-навчання, навіть навчання під вибухи! А якщо виник протест, будьте ласкаві, вживайте всі відповідні заходи аби не виникало запитів щодо упередженого або недбалого суддівства. Врешті-решт, проведіть онлайн-нараду з усіма керівниками роїв та членів суддівської команди за підсумками гри”, – нарікає Сергій Парпуланський.

Окремо Сергій Афанасійович апелює до Міністерства освіти та науки України, акцентуючи увагу на тому, що учасниками гри є учні шкіл.

Будь-які змагання – це не тільки про переможців та переможених, а й про виховання патріотизму, вольових якостей, характеру, справедливості. А ще – повага до власне учасників, суперників та достойна поведінка. Якщо це гра всеукраїнського рівня, то й рівень підготовки та проведення має бути відповідний, а ще краще-бездоганний! Особливо сьогодні! Чому ми – представники влади, батьки, школа розуміємо це, і, не шкодуючи часу, фінансів, робимо все, аби наші діти мали змогу взяти участь та гідно представити наш регіон, а самі організатори усім цим нехтують? Навіть харчування дітей організували належним чином після того, коли діти на третій день змагань почали страйкувати після недоїдків і черв’яків у стравах! А відсутність питної води? А де щоденне вшанування загиблих побратимів хвилиною мовчання? Отож, і виникає питання – ми виховуємо гідну молодь чи вбиваємо в молоді гідність?” – запитує голова громади.

Сергій Парпуланський просить міністерство повторно розглянути протести керівників рою «Соколи» Арцизького ліцею № 5 та чотових четвертої чоти Марії Полянської та Олега Бахура до Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді.

Попереду змагання всеукраїнського рівня серед середньої вікової групи. Одеську область знову має представляти команда нашої громади – рій Надеждівського ліцею. Враховуючи гіркий досвід попередніх учасників, виникає логічне запитання – чи варто руйнувати довіру дітей ще однієї команди до справедливості?” – робить невтішні висновки очільник ТГ.

Начальниця відділу освіти, молоді та спорту Арцизької міської ради Людмила Жосан, в свою чергу, закликала медійників, в тому числі й наше видання, надати проблемі широкого розголосу з метою досягнення справедливості.

У такий важкий час наша молодь прагне підтримки, допоки в неї палає дух патріотизму й віри в гідність нашої держави на всіх рівнях”, – зазначає головна освітянка громади.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *