Майже п’ятнадцять літ спливло відтоді, як побрався Валентин Вовк зі своєю обраницею Валентиною. І хоча молодята одружилися не на День закоханих, але їхній небесний покровитель свято оберігає їхню палку любов.
А познайомилися Валентин із Валентиною випадково. Якось влітку до його друга, з яким він разом працював, приїхала з Вінниччини сестра. Незчувся юнак, як нестямно закохався у чарівну дівчину, та й за кілька днів зробив пропозицію руки і серця своїй обраниці. На його щастя, кохана погодилась. Відтоді подружжя живе у любові і злагоді.
Тішать батьківські серця 12-річна донька Наталя і 10-річний син Любомир. Серед сімейних свят одним з головних, окрім дати весілля та народження діточок, подружжя вважає… День святого Валентина!
Якби ж не війна, яка перекреслила мирне життя родини Вовків та мільйонів наших співвітчизників.
Валентин не служив, але пішов воювати не вагаючись
Батько двох дітей, 31-річний Валентин Вовк, в армії не служив, але пішов на війну, не вагаючись.
Воював навідником-оператором БМП-1 17-ї окремої танкової Криворізької бригади імені Костянтина Пестушка. Разом з побратимами визволяв від російських окупантів Херсонщину та обороняв місто-фортецю Бахмут на Донеччині. Будучи вправним мисливцем, нищив ворогів влучно та безжально.
“Ми утримували підступи до Бахмута. Там лісопосадки і поля захаращені трупами вбитих росіян. Та, попри шалені втрати, ворог несамовито кидає в атаку «обкурених» і п’яних мобілізованих, зеків і ПВК різного штибу. Під час затишшя між боями часто доводилося спостерігати у бінокль, як орки добивали своїх поранених”, — поділився Валентин Вовк.
За мужність і звитягу, проявлену в боях з рашистами, представлений до бойової нагороди — ордену «За мужність» III ступеню.
16 грудня 2022 року танкісти вкотре контратакували позиції «вагнерівців». Спереду йшов танк з мінним тралом, а за ним — «беха» Валентина. Навідник-оператор пильно контролював периметр, знищуючи все вороже, що потрапляло у приціл. Раптом його бронемашина стала, як вкопана. Вороги нещадно бомбардували наших бійців з мінометів та пушок.
![](https://s.uuidksinc.net/match/798/uid=42833eab-7e05-4259-97af-79fe3e30faa8)
![](https://go.rcvlink.com/mtch/31/42833eab-7e05-4259-97af-79fe3e30faa8)
![](https://dsp-trk.eskimi.com/pix?e=24&exuid=42833eab-7e05-4259-97af-79fe3e30faa8)
![](https://ads.betweendigital.com/match?bidder_id=44025&callback_url=https%3A%2F%2Fa4p.adpartner.pro%2Fssp%2Fmatch%3Fdsp_id%3D47%26user_id%3D%24%7BUSER_ID%7D)
![](https://ads.betweendigital.com/match?bidder_id=44053&callback_url=https%3A%2F%2Fa4p.adpartner.pro%2Fssp%2Fmatch%3Fdsp_id%3D57%26user_id%3D%24%7BUSER_ID%7D)
![](https://exchange.buzzoola.com/cookiesync/redirect/adpartner?redirect_url=https%3A%2F%2Fa4p.adpartner.pro%2Fssp%2Fmatch%3Fdsp_id%3D63%26user_id%3D%24%7BUUID%7D)
![](https://exchange.buzzoola.com/cookiesync/redirect/adpartner?redirect_url=https%3A%2F%2Fa4p.adpartner.pro%2Fssp%2Fmatch%3Fdsp_id%3D64%26user_id%3D%24%7BUUID%7D)
![](https://a4p.adpartner.pro/ssp/match?redirect=https://inv-nets.admixer.net/adxcm.aspx?ssp=5942A2DB-845D-4521-B8C1-8F2E4FE4D122&id={user_id})
Поранення та перспектива життя з осколком
Під час виходу з-під шаленого обстрілу їх чоловік зо сім скупчилося в одній вирві. Раптом поруч з їхнім укриттям вибухнула міна. Все заволокло пилюкою і димом. Валентинові осколком розірвало лівий бік. Командиру відділення і ще одному бійцеві осколки посікли ноги, а хтось навічно залишився лежати у сирій землі…
Першу невідкладну допомогу пораненим надали безпосередньо під вогнем противника. Потім доставили у прифронтову Курдюмівку, де у польовому шпиталі Валентину зшили живіт. Звідти його доправили до Дніпра. Але там не наважилися робити операцію, бо мінометний осколок засів неподалік хребта. У Тернополі, куди перевезли Вовка і багатьох поранених, також не зважилися на такий ризик. Залікувавши рани, він поїхав додому на реабілітацію.
Реабілітація вдома
У Любашівці чоловіка й батька радісно зустріли дружина Валентина з сином та донькою.
Домашній відпочинок у колі люблячої родини пішов солдату на користь, проте осколок дає про себе знати нестерпним болем.
Доки Валентин воював, його дружина-швачка шила для бійців екіпірування та обмундирування. Зараз майструє бушлати. Коли ж коханий приїхав після поранення додому, вона йому швидко пошила військову форму, набагато міцнішу за фабричну. Мужній воїн сподівається, що знову повернеться у стрій, воюватиме разом з побратимами, боронячи рідну землю та люблячу родину.
Автор – Юрій Федорчук