В полоні РФ: меру Голої Пристані Олександру Бабичу присвоїли премію імені Павла Адамовича

8 лютого 2023 року на пленарному засіданні Європейського Комітету Регіонів в Брюсселі відбулося вручення Премії імені Павла Адамовича. Цього року лауреатом премії став полонений мер Олександр Бабич.

Про це повідомила Асоціація міст України.

За поданням Асоціації міст України та Ради європейських муніципалітетів і регіонів спеціальну відзнаку отримав Олександр Бабич – мер українського міста Гола Пристань, що на Херсонщині. З березня 2022 року Олександр Бабич перебуває в російському полоні, а місто тривалий час перебкувало в окупації.

Олександр Бабич відзначений європейськими партнерами як приклад свідомої відданості своїй Батьківщині та українцям, які сьогодні виборюють своє право на життя, як представник всіх українських мерів, що були викрадені з початку російського вторгнення з метою максимально швидкого звільнення всіх представників місцевого самоврядування.
На врученні премії виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан висловив сподівання, що отримання цієї відзнаки збереже життя всім мерам та полоненим громадянам України.
«Майже рік Україна бореться із підлою агресією, бореться не лише за свою свободу та безпеку, але й за свободу всієї Європи та демократичного світу. Важливо, що всі зараз розуміють, що ми подолаємо ворога саме спільними зусиллями», – наголосив Олександр Слобожан.
Він переконаний, що особистість Олександра Бабича уособлює в собі всіх українських мерів, які продовжують виконувати свої обов’язки незалежно від обставин, часто навіть ризикуючи власним життям.
Сьогодні голови українських громад попри всі обставини забезпечують максимально можливі умови для життя людей, підтримують належне функціонування критичної інфраструктури та надання комунальних послуг.
Тому саме зараз, як ніколи, постаті Павла Адамовича та Олександра Бабича символізують  відданість служіння місцевому самоврядуванню, людям, захисту їхніх інтересів та ствердженню загальнолюдських цінностей.

Павло Адамович – мер польського міста Ґданськ. У 2019 році він загинув від смертельних ножових поранень.

Вранці 27 січня в Києві пішов з життя секретар Новокаховської міської ради Дмитро Васильєв. Причиною смерті 54-річного чоловіка став обрив тромбу. Під час окупації Херсонщини Дмитро Васильєв 46 днів провів у російському полоні, але не погодився на співпрацю з окупантами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *