Україна-Молдова-Румунія: в Одесі міністри трьох держав говорили про енергетику

Міністри закордонних справ Молдови й Румунії Ніку Попеску й Богдан Ауреску в четвер прибули до Одеси, де разом із українським колегою домовилися про запуск тристороннього формату взаємодії.

Про це у Twitter повідомив Дмитро Кулеба.

“Сьогодні в Одесі я прийняв міністрів закордонних справ Молдови та Румунії, щоб запустити новий тристоронній формат. Разом із міністрами енергетики ми зосередилися на енергетичній безпеці та домовилися про реалізацію низки проєктів, які дадуть змогу розширити постачання електроенергії з України до Молдови та Румунії”, – йдеться в дописі.

Як наголосили в українському зовнішньополітичному відомстві, ця міністерська зустріч є першою в історії тристоронніх відносин між Україною, Молдовою та Румунією. У ній також узяли участь представники національних регуляторів і провідних енергетичних компаній трьох країн.

У спільному комюніке голів зовнішньополітичних відомств підтвердили підтримку України в боротьбі проти Росії, засудили російську агресію та провокації, а також сприяння Києву й Кишиневу на шляху європейської інтеграції.

Сторони висловили готовність проводити регулярні зустрічі. Наступна зустріч, дата якої ще не оголошена, стосуватиметься нарощуванню транзитного потенціалу України, Молдови та Румунії.

Підключення України до європейської електромережі: в Одесі відбулася зустріч з міністрами трьох країн

“Ми сьогодні обговорювали можливість придбання електроенергії з України по дуже сприятливим цінам для нас. Обговорювали питання щодо складування більших обсягів газу як в Румунії, так і в Україні”, — заявив міністр енергетики Молдови Андрій Спину.

“Після успішного підключення нашої енергосистеми й енергосистеми колег з Молдови до енергосистеми європейських країн, насправді у нас відкрились величезні можливості для розвитку співробітництва, зокрема в контексті експорту електроенергії з України, що сьогодні відбувається, адже у нас сьогодні Україна експортує електроенергію як в Румунію, так в Молдову”, — розповів міністр енергетики України Герман Галущенко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *