День 22 січня 1919 року ввійшов до української історії як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на Софійській площі на багатолюдному зібранні було урочисто проголошено про злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Володимиром Винниченком був підписаний Акт Злуки українських земель. Цій даті судилося навічно закарбуватися в історії України величним національним святом.
![Кодима](http://silahromad.com.ua/wp-content/uploads/2022/01/Кодима1-300x200.jpg)
Після урочистого відкриття заходу до присутніх звернувся перший заступник голови міської ради Олег Чернійчук, який закликав усіх до єднання, згуртованості, духовної консолідації, задля добробуту громади, для звершення глобальної мети – визнання України у всьому світі як сильної, демократичної, європейської держави, та привітав присутніх із знаменною датою – Днем Соборності України.
![Соборність](http://silahromad.com.ua/wp-content/uploads/2022/01/Соборність-300x200.jpg)
Взявшись за руки, присутні створили живий ланцюг, символ єдності, щоб відчути дух дружби, свободи і гордості.
По завершенню урочистостей відбулося покладання квітів до пам’ятника непримиренного борця за справедливість, за національне і духовне відродження України Тараса Шевченка.