Аби зросла народжуваність: Роздільнянська ОТГ дасть селам гроші пропорційно кількості жителів

Роздільнянська  міська територіальна громада дасть селам гроші на розвиток пропорційно населенню, щоб стимулювати народжуваність. Про це місцева влада повідомила під час зустрічей з громадськістю в своїх десяти старостинських округах, що відбулися в другій декаді січня. Команда міського голови Валерія Шовкалюка розповіла жителям сіл про результати 2021 року та окреслила плани на цей рік, почули селян про їх проблеми. ⠀

Як зазначають в мерії, торік  колишні десять сільрад реорганізували, приєднавши їх до міської ради, сформували старостинські округи, провели в них вибори старост, і хоча закон не зобов’язував міську раду їх проводити, – зважено підійшли до вибору людей.

Для 10 старостинських округів з місцевого бюджету планувалося надати 10 мільйонів гривень на розвиток, фактично надали 18 мільйонів.

Залишилися невирішеними ще дуже багато питань. Більшість з них характерні для всіх старостинських округів. Пріоритетними залишаються питання ремонту доріг між селами та налагодження транспортного сполучення з Роздільною, а також облаштування амбулаторій та пунктів здоров’я у селах. Серед актуальних є й питання забезпечення комп’ютерами сільських шкіл, присутність поліцейського громади на селі, питання благоустрою та стихійних сміттєзвалищ.

У цьому році кошти з бюджету розвитку на старостинські округи будуть розподілятися пропорційно кількості населення, бо є округи з населенням 2700 та 700 осіб, а кількість сіл у окрузі коливається від 2 до 10. Задля справедливості у цьому році вирішили розподіляти кошти пропорційно.

У міськраді сподіваються, що це буде додатковим стимулом покращувати показники народжуваності, робити свої села перспективними та заможними, щоб вони були привабливими для переїзду на постійне місце проживання.

Також міський голова Валерій Шовкалюк розповів у селах і про інші плани на 2022 рік.

Так, міська рада хоче задіяти вигідне географічне розташування громади, лобіюючи на всіх рівнях питання першочерговості ремонту дороги О161930 (Роздільна-Знам’янка), що у майбутньому дозволить перенаправити рух вантажівок в області, зекономити водіям час та пальне, а селянам — побудувати інфраструктурні об’єкти під потреби вантажного транспорту, водіїв та пасажирів.

Ще одне важливе питання — завершення будівництва транспортної розв’язки на трасі М05, що знизить ризик транспортних пригод на тій ділянці та дозволить мешканцям сіл Богнатове та Бурдівка безпечно добратися до Єреміївки, а всім іншим — безпечно користуватися цією трасою.

Роздільна

Нагадаємо, що до складу однієї з найбільших громад області входять м. Роздільна та села Єреміївка, Богнатове, Бринівка, Бурдівка, Веселе, Поташенкове, Шеметове, Бецилове, Желепове, Новоселівка, Старокостянтинівка, Буцинівка, Карпівка, Кузьменка, Міліардівка, Новодмитрівка, Виноградар, Будячки, Вакулівка, Новодмитрівка Друга, Миколаївка, Новоградениця, Перше Травня, Калантаївка, Андрієво-Іванове, Благодатне, Карпове, Олександрівка, Кам’янка, Антонівка, Володимирівка, Матишівка, Покровка, Кошари, Лозове, Новоукраїнка, Капаклієве, Петро-Евдокіївка, Понятівка, Балкове, Старостине, Бакалове, Велізарове, Надія, Новий Гребеник, Нові Чобручі, Парканці, Слобідка, Сухе, Шевченкове. Площа її території – 767 квадратних кілометрів, населення громади близько 52 тис осіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *