Нові знаки та розмітка: які зміни в ПДР почнуть діяти з 1 листопада?

З 1 листопада набувають чинності зміни у Правилах дорожнього руху (ПДР). Нововведення стосуються дорожніх знаків, дорожньої розмітки, а також зміни, пов’язані з рухом велосипедистів, – повідомив заступник начальника Департаменту дорожної поліції Олексій Білошицький.
Зміни здебільшого зумовлені необхідністю приведення положень ПДР у відповідність до національних стандартів України, а саме тих, які розроблені з урахуванням вимог Конвенції про дорожні знаки та сигнали.
Які нововведення на нас чекають?
Нові дорожні знаки
З’являться нові дорожні знаки — житлова зона, пішохідна доріжка, початок населеного пункту і його закінчення, напрямки повороту, місця дозволеної зупинки та стоянки, заборона руху транспортних засобів, автозаправні/електрозарядні станції, місце для зарядки електромобілів, платна дорога та її кінець, острівець безпеки, діагональний пішохідний перехід та інші.
Нова дорожня розмітка
Вводиться нова розмітка для позначення засобу для заспокоєння руху; виділених місць паркування вздовж доріг і наближення до кільцевої розв’язки; перед виходами з території шкіл; для позначення місця концентрації ДТП; для позначення виділених місць паркування уздовж доріг тощо.
До чинної вертикальної розмітки додається нова: жовто-червона.
Як наголошує службовець, саме КУпАП зміни не торкнулись, тож відповідальність за порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг залишається тою, що і була.
Зміни пов’язані з рухом велосипедистів, пішоходів та осіб з порушенням зору, а саме:
нове визначення велосипедної доріжки;
поняття велосипедної смуги і велосипедного переїзду;
вказані права та обов’язки велосипедистів та детально регламентується, як вони повинні діяти під час руху;
– регламентовано суміжний рух пішоходів та велосипедистів, а також рух осіб з порушенням зору.
Щодо велосипедистів, то адміністративна відповідальність для них також залишається незмінною, а саме за ст. 127 (Порушення правил дорожнього руху пішоходами, велосипедистами та особами, які керують гужовим транспортом, і погоничами тварин) КУпАП.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *