До Одеси з’їхались 500 мерів міст на Муніципальний форум. ВІДЕО

27 липня в Одесі розпочався XVІ Український муніципальний форум, який продовжує багаторічну традицію Асоціації міст України збирати прихильників муніципального руху для обговорення нагальних питань місцевого самоврядування.
Відкрив Форум голова Асоціації міст України, мер Києва Віталій Кличко. Він, зокрема, зазначив, що після тривалої перерви, зумовленої пандемією, продовжена традиція збиратися в Одесі на форум, присвячений місцевому самоврядуванню.
КличкоГостей привітав і голова Одеського РВ Асоціації міст України, мер Одеси Геннадій Труханов. Як повідомляють організатори, перший день Форуму став Днем місцевої демократії та відкритого врядування.
“Відкрите врядування – не просто гарні слова. Це – принципи роботи місцевої влади. Муніципалітети, які обрали цей шлях, мають підтримку та довіру громад. І це підтверджують результати останніх місцевих виборів”, – наголосив Віталій Кличко і сказав, що Київ, як лідер у відкритому врядуванні, готовий ділитися своїми напрацюваннями як у сфері «смарт сіті», так і в інших напрямках міського управління, електронної демократії, надання сервісів мешканцям міста.
“Асоціація міст України є нашим майданчиком для обміну досвідом і поширення історій успіху та кращих практик. Принципи відкритості та прозорості –  це принципи роботи АМУ, які ми з вами будемо втілювати в роботу місцевої влади по всій країні”, – сказав голова АМУ.
АМУЯк зазначили на відкритті форуму іноземні гості, серед яких Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Андреас Кіфер, Україна зробила потужний крок завдяки реформі децентралізації у перетворенні органів місцевого самоврядування на сильні місцеві демократії. І дотримується Плану дій, розробленого на 2018-2022 роки, мата цього документа полягає у приведення українського законодавства до європейських стандартів.
 «Ми дуже задоволені високим рівнем співпраці між Асоціацією міст України, яка представляє інтереси понад 900 громад, та Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи. АМУ та Конгрес реалізують цілком конкретні ініціативи з головною метою: поліпшити якість місцевої демократії в Україні», – наголосив голова Офісу Ради Європи в Україні Стен Ньорлов.
СадовийТакож Віталій Кличко зупинився на співпраці АМУ з Конгресом місцевих і регіональних  влад Ради Європи та подякував пану Генеральному секретарю КМРВ РЄ Андреасу Кіферу і команді проєкту «Посилення довіри та демократії на місцевому рівні в Україні», у рамках якого, зокрема:
  • розроблена стратегія розвитку АМУ та запроваджена програма електронного документообігу;
  • вперше муніципалітети були залучені до розробки Національного плану дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»;
  • створений веб-ресурс Асоціації міст України щодо рівних прав та можливостей.
Ще одна важлива новина від голови Асоціації – найближчим часом у Києві буде відкрито Будинок Громад.
«Це буде комфортний та функціональний простір, де відбуватимуться заходи Асоціації міст – консультації, тематичні секції, наші наради та семінари і тренінги. Голови громад зможуть там проводити необхідні зустрічі», – розповів Віталій Кличко.

За останні місяці до організації виявили бажання приєднатись ще 45 нових громад. Більше про перший день форуму – у розширеному ВІДЕО від телеканалу “А-1”:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *