Одеса продовжує впевнено реалізовувати стратегічний курс на енергетичну децентралізацію та розбудову власної генерації. Важливим кроком у цьому напрямку стало підписання тристороннього Меморандуму, який дає старт новому масштабуванню «зелених» технологій та встановленню сучасних сонячних електростанцій.
Про це повідомляє СИЛА ГРОМАД з посиланням на сайт Одеської міської ради.
Документ підписали начальник Одеської міської військової адміністрації Сергій Лисак, в.о. Одеського міського голови Ігор Коваль та керівниця програми «Рішення для відновлюваної енергетики» (RES) Еліз Віж’є.
Цей Меморандум відкриває для Одеси новий етап інтеграції у масштабні енергетичні проєкти. Програма RES реалізується німецьким товариством Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH у співпраці з Програмою розвитку ООН (ПРООН). Фінансування проєкту забезпечує Федеральне міністерство охорони довкілля, захисту клімату, збереження природи та ядерної безпеки Німеччини в межах Міжнародної кліматичної ініціативи (IKI), а керує процесом Європейський інвестиційний банк (ЄІБ).

У межах візиту керівниця програми RES Еліз Віж’є разом з представниками міської влади відвідала ключові медичні та освітні заклади для окреслення технічних рішень щодо встановлення сонячних електростанцій та систем накопичення енергії.
Співпраця Одеси з міжнародними колегами вже має історію успішних реалізацій — зокрема, критичну інфраструктуру міста раніше було забезпечено потужними когенераційними установками.
«Для нас Програма RES — це невід’ємна частина стратегії енергетичної стійкості. Одеса вже пройшла шлях від повної енергетичної залежності до формування власної генерації. Сьогодні ми працюємо над масштабуванням “зелених” технологій і вдячні нашим партнерам за співпрацю», — підкреслив Сергій Лисак.
В.о. Одеського міського голови Ігор Коваль додав, що стале партнерство з Німеччиною та ЄІБ дає місту впевненість у реалізації довгострокових проєктів, які значно посилюють захищеність соціальних та медичних об’єктів.