Радикально: Кілійський суд конфіскував катер у порушника кордону. ВІДЕО

Уперше в історії незалежної України суд конфіскував плавзасіб, на якому було порушено кордон. Швидкісного моторного човна, на якому мешканці Подунав’я незаконно перетнули державний кордон, рішенням суду визнаний безпосереднім засобом і знаряддям вчинення правопорушення та конфіскований у дохід держави. 
Про це повідомила Державна прикордонна служба України.
Так, у жовтні 2020 року кораблем Морської охорони під час несення служби з охорони державного кордону за 15 миль від острова Зміїний, прикордонники виявили швидкісний моторний катер української реєстрації. Рибалки ловили рибу без дозволу, поза межами територіального моря.
Зрозумівши, що їх заскочили на гарячому, шукачі пригод чимдуж рушили у напрямку дельти річки Дунай. Сигнали про зупинку судна вперто ігнорували. Коли на перехоплення з Дунаю вийшов катер Морської охорони, човен знайшли порожній, а ось екіпаж зник. Кілька діб власник човна, він же капітан-правопорушник, переховувався, але таки був виявлений та притягнутий до відповідальності за порушення державного кордону.
Судовий розгляд тривав майже три місяці: опитування свідків, покази правопорушника, вивчення доказів, але зрештою Кілійським районним судом винесено постанову, якою громадянина України визнано винним у вчиненні правопорушення за ст. 204-1 КУпАП. На нього накладено штраф у розмірі 5 100 грн., а швидкісний катер конфісковано.
За інформацією з офіційного веб-сайту Кілійського районного суду, власник плавзасобу неодноразово притягувався до відповідальності за правопорушення, передбачені КУпАП, зокрема і за незаконне перетинання державного кордону України. Але такий радикальний перебіг подій для нього став вкрай несподіваним.
ВІДЕО – Держприкордонслужба:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *