Одеса під загрозою затоплення: зруйнована дамба Хажибейського лиману

Одеса опинилась під загрозою бути буквально змитою з обличчя землі: через потужний циклон «Юля» дамбу, що стримує Хаджибейський лиман, майже повністю зруйновано. Чи витримає споруда і чи є шанси зупинити катастрофу та хто за це відповідатиме, – дослідили журналісти інформаційного порталу “Стопкор”.

Нагадаємо, 24 лютого Україною промчав потужний циклон «Юля». Найбільше постраждала Одеса: буревій позривав дахи, на вулицях повсюди уламки шиферу та фрагменти будівель, повалені дерева.

Шторм пошкодив і дамбу на Одещині, яка стримує Хаджибейський лиман. Пориви вітру були настільки сильними, що вода заливала проїжджу частину.

Внаслідок сильного урагану хвилі лиману пошкодили бетонну подушку та підмили підпірну стіну, тож тепер близько тридцяти тисяч людей, нафтові та газові підприємства Одеської області, термінали порту та автомагістраль під загрозою затоплення.

“Вся вода виллється на Пересип. Коли їдеш цією дорогою – розумієш, що це все буде затоплено, всі будинки, підприємства, тому що обсяг води Хаджибейського лиману колосальний. Це світова катастрофа для Одеси. Для Одеси це жахливо», – наголошує професор кафедри гідрології суші Одеського державного екологічного університету Олександр Кулібабін.

Зауважимо, вже понад 20 років дамба перебуває в аварійному стані. У 2003-2004 роках її зміцнювали бетонними плитами, камінням та різними будівельними відходами.

А у 2016 році було зведено нову систему захисту. Саме її ураган «Юля» й підмив у кількох місцях, сформувавши наскрізні промоїни.

ВІДЕО – від Споркор.орг:

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *