Нова митниця в Україні оформила перший експорт в Акермані – Нефьодов

Нова Державна митна служба офіційно почала функціонувати в Україні з початку доби неділі, 8 грудня.

Про це заявив очільник відомства Максим Нефьодов, – повідомив Інтерфакс-Україна.

«Сьогодні в 00:00 офіційно запустилася Нова митниця. Це ще тільки початок побудови нового держоргану, який буде дійсно працювати для платників податків. Але нам вдалося не допустити потрапляння понад 500 найбільш «сумнівних» керівників до лав нової Держмитслужби, скоротити кількість митниць з 26 до 16 і забезпечити майже непомітний для користувачів перехід від одного держоргану до іншого. Уже в 00:03 була оформлена перша експортна декларація на вантаж в Акермані, який зайшов о 23:49 ще в ГФС. Ну і опівночі був оформлений перший рейс в Борисполі», – написав Нефьодов на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук.

За його словами, всю минулу ніч чат керівництва Держмитслужби «нагадував вулик»: в.о. керівники митниць об’їжджали пости, щоб переконатися, що проблем немає, а в центральному апараті була виведена на роботу група, яка розбирала всі складні випадки.

«Ще залишаються точкові питання, які розгребемо за тиждень – місця доставки, в окремих випадках транзиту, особливості роботи залізниці. Але в цілому все добре, працюємо далі. Зараз в штат Держмитслужби перекладені більш 50% працівників, і цей процес триватиме в грудні. У грудні ж стартуємо конкурси, щоб замістити тих, кого звільняємо», – написав Нефьодов.

Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський доручив прем’єр-міністру Олексію Гончаруку, міністру фінансів Оксані Маркаровой і главі Держмитній служби М. Нефьодову запустити нову службу до 1 грудня 2019 року. А до 1 січня президент дав доручення запустити повноцінну роботу «єдиного вікна» на митниці.

Кабмін раніше затвердив реорганізацію Державної митної служби з 26 до 16 митниць, але це проміжна структура. Кабінет міністрів затвердив законопроект з поправками до Митного кодексу та деяких інших законодавчих актів, які дозволять запустити Державну митну і Державної податкової служби (ДПС) в форматі єдиних юридичних осіб.

Планується реорганізувати ці служби в єдині юрособи в 2020 році.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *