На одеському радіо незряча мама веде свій радіоблог

Радійниця Світлана Стрельцова, народивши сина, почала вести блог на своїй Facebook-сторінці. Згодом журналістка помітила, що її тексти цікавлять не лише друзів, а й широке коло читачів. Світлана писала про особливості материнства незрячої жінки, її взаємодії зі зрячою дитиною та лайфхаки, перевірені на власному досвіді. Лінійна продюсерка «UA: Українського радіо Одеса» Діана Попкова запропонувала Світлані вести радіоблог, бо вважає, що досвідом активної незрячої мами варто поділитися із ширшою аудиторією. Про це йдеться на сайті НСТУ.

«Це дало мені змогу не сидіти вдома ще два роки, а потроху долучатися  до робочого процесу й улюбленої справи. Адже для активної жінки це справді важко, коли життя враз змінюється після народження дитини», – пояснює авторка радіоблогу Світлана Стрельцова.

У радіоциклі «Лайфхаки незрячої мами» Світлана ділиться досвідом, який може стати в пригоді ще недосвідченим матусям і татусям. Також журналістка розповідає, із якими стереотипами щодо вагітності незрячих жінок їй довелося зіткнутися, і на власному прикладі демонструє, як можна поєднувати роль дружини, матері й редакторки на радіо, займатися громадською діяльністю й водночас знаходити час на хобі.

«Світланині оповідки мотивують. Позитивне мислення й кмітливість допомагають їй вигадувати, як вирішувати проблемні ситуації, чи організувати певну справу. Її досвід аналізу та креативу можуть переймати всі, а незрячі батьки матимуть приклад, як виховувати зрячу дитину й долати труднощі взаємодії з різними закладами, установами та службами, якщо на заваді стає стереотипне сприйняття людини з порушенням зору», — зазначила Діана Попкова.

Також лінійна продюсерка зауважила, що окрім тематичної особливості, цей радіоблог також виділяється звуковим втіленням, зі спеціально записаними звуками дитячих іграшок і музичних інструментів, а також лепетання Світланиного сина.

«Така програма є унікальною для Одеси й навіть України. Щодо доступу та зручності в місті — тут усе погано. Тротуари, транспорт і місця для відпочинку майже зовсім не пристосовані для людей з інвалідністю. Містом іноді важко пересуватися всім пішоходам, а ще більше людям, для яких це покриття має бути спеціальним», — зауважила продюсерка Одеської філії Суспільного Ірина Кипоренко.

Джерело – “Детектор медіа”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *