30 серпня в районі села Каракурт селяни висипали посеред траси, яка веде на Болград, гору зібраного винограду. Кажуть, на знак протесту: вимагають, щоб нова влада створила прийнятні умови для виноробної галузі.
Виноград, кажуть фермери, все одно нікому не потрібен. Навіть цього засушливого літа їм вдалось отримати непогани врожай, близько 5 тон з гектару. Але продати його неможливо, – в тому числі й через санкції Росії, куди раніше збували продукцію.
“Елеватори наповнені ще торішнім матеріалом”,- кажуть селяни.
Головна вимога протестувальників – зміна правил експорту європейських вин. Адже після підписання асоціації України з ЄС вітчизняний ринок наповнили недорогі вина з Європи, які завозять без розмитнення. В таких умовах український алкоголь не витримує конкуренції, і його не купують.
Ще одна вимога – зниження мінімальної ціни на пляшку вина. Виноградарі Бесарабії стверджують, що непідйомні ціни їм виставляють Мінагрополітки і Мінекономрозвитку.
Варто додати, що вчора цю проблему на першому засідані нового парламенту озвучив народний депутат Антон Кіссе. Він зазначив, що збір врожаю на грані зриву, і звернувся до нового министра економіки Тимофія Милованова з проханям терміново відрегувати на ситуацію.
Також Кіссе відзначив, що у виноградарстві на півдні України зайняті близько 20 тисяч людей і якщо не вирішити цю проблему, всі вони залишаться без роботи.
Тим часом мітингувальники назвали свою акцію попереджувальною і пообіцяли наступного разу відвезти виноград до Одеси та Києва.