Одещині не вистачає 114 місцевих пожежних команд, 35 з яких в ОТГ

29 серпня 2019 року відбулось позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням виконуючої обов’язки голови Одеської ОДА Світлани Шаталової.

ДСНС України в Одеській області  доповіла про результати перевірок шкіл та дитячих садків Одещини: складено 852 адміністративні протоколи, подано 15 позовів до суду.

Як зазначив Олександр Лончак, директор департаменту освіти,  1314 керівників і відповідальних посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, виявлено 19 тис. порушень пожежної безпеки у закладах освіти.

Також Світлана Шаталова доручила розробити паспорт пожежної безпеки закладів освіти Одеської області, який планується зробити відкритим для доступу усім громадянам, де будуть зазначені проблеми їх усунення.

Другим питанням став розгляд стану утворення підрозділів місцевої пожежної охорони. На сьогодні на території Одеської області функціонують 64 місцеві пожежні команди, з них на території новостворених 34 громад області функціонує 12 місцевих пожежно-рятувальних підрозділів (із яких 1 Центр безпеки громадян в Авангардівській ОТГ).

Для забезпечення належного рівня пожежної безпеки на території області додатково необхідно утворити 114 місцевих пожежних команд, з яких 35 на територіях об’єднаних територіальних громад. Поряд з цим, в районах області робота щодо створення місцевих пожежних команд здійснюється повільно. Залишається не вирішеним питання створення місцевих пожежних команд на територіях Ананьївського, Окнянського, Любашівського, Миколаївського, Ширяївського та Роздільнянського районів, де такі пожежно-рятувальні підрозділи відсутні.

Під час засідання за допомогою селекторного зв’язку Світлана Шаталова наголосила на факті перевиконання зведених місцевих бюджетів у зазначених районах області та надала доручення вирішити питання щодо створення та належного утримання місцевих пожежних команд.

Заступник начальника Головного управління з реагування на надзвичайні ситуації Олександр Крицький розповів про результати перевірок: так, в Одеській області на обліку знаходяться: 6797 пожежних гідрантів (з яких в несправному стані – 559); 2816 пожежних водоймищ (з яких в несправному стані – 302); 1582 водонапірних веж (з яких в несправному стані – 90).

Головам районних державних адміністрацій, міським головам міст обласного значення було доручено створити комісії по перевірці джерел протипожежного водопостачання, за результатами роботи комісій та визначення несправних джерел протипожежного водопостачання у бюджетах всіх рівнів на 2020 рік спланувати кошти на їх ремонт та утримання.

Також Сергій Готко доповів про причину надзвичайної ситуації, що сталася внаслідок пожежі в готелі «Токіо Стар» за адресою: м. Одеса, вул. Водопровідна, 1а. Попередньо встановлено, що траг підпадає під надзвичайну ситуацію техногенного характеру регіонального рівня – код 10213 (НС унаслідок пожежі, вибуху у будівлі або споруді житлової призначеності).

Джерело – Одеська ОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *