У Березівському районі “чорні лісоруби” знищили дерев на 8 млн гривень

Співробітники Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу спільно з працівниками Березівського районного відділу поліції в Одеській області виявили винуватці самовільної рубки багаторічних зелених насаджень на території Березівського району.

Як повідомили у пресслужбі інспекції, “чорні лісоруби” знищили понад 3,5 тисячі дерев породи “Акація біла”, “Дуб звичайний”, “Берест”, “Алича” та інших.

Наразі поліцейські відкрили кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення передбаченого частиною 1 статті 246 Кримінального кодексу України (“Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу”).

В разі доведення провини “чорним лісорубам” загрожує штраф від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або пробаційний нагляд на строк до трьох років, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк.

Пробаційний нагляд — це основне кримінальне покарання, яке полягає в обмеженні прав і свобод засудженого, визначених законом і встановлених вироком суду, із застосуванням наглядових та соціально-виховних заходів без ізоляції від суспільства.

Під час проведених заходів інспекцією опрацьовано матеріали кримінального правопорушення та  розраховано розмір шкоди заподіяної лісу незаконним вирубуванням дерев, що сягнув понад 8 мільйонів гривень.

Незаконне вирубування дерев в Одеській області, явище розповсюджене, але зазвичай шкода не сягає мільйона гривень. Хоча у січні працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру начальнику однієї з філій державного підприємства “Ліси України”, в організації незаконної вирубки дерев на території Національного природного парку в Одеській області.

За результатами проведених експертиз, правоохоронці оцінили шкоду від дій посадовця у понад 145 мільйонів гривень.

One thought on “У Березівському районі “чорні лісоруби” знищили дерев на 8 млн гривень

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *