Одне з водосховищ Одещини, яке розташоване на території Ізмаїльського району, поповнять. Наразі рівень води у ньому дуже низький та перебуває на межі обміління.
Лощинівське водосховище є штучною водоймою обсягом 3019 тис. м3. Заступниця голови Ізмаїльської райдержадміністрації Ірина Холостенко розповіла, що воно є одним з головних джерел зрошення земель Ізмаїльщини: саме з нього здійснюється полив зрошувальних площ протягом всього поливного періоду. Станом на сьогодні рівень води у сховищі знизився.
“Лощинівське водосховище щороку потребує своєчасного поповнення для того, щоб уникнути підвищення мінералізації, засолення ґрунту, погіршення якості земель та зниження родючості ґрунту. Станом на сьогодні рівень води у сховищі знижується. Це може призвести до екологічної проблеми”, — відзначила Ірина Холостенко.
!["Це загрожує екологічною проблемою": обміліле водосховище на Одещині терміново необхідно поповнити водою "Це загрожує екологічною проблемою": обміліле водосховище на Одещині терміново необхідно поповнити водою](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/191e85ed85190814.jpg)
За словами начальника Ізмаїльського управління водного господарства Панаса Жечкова, водосховище поповнюється з озера Катлабух насосною станцією ГНС-Ізмаїльська через транспортувальний канал МК-Ізмаїльський. Через збільшення площ поливу рівень води почав знижуватись та потребує поповнення.
“Враховуючи збільшення площ поливу на 800 га через збільшення територій насадження, при одночасній роботі двох насосних станцій ГНС-Лощинівка та ОНС-Ташбунарська на зрошення, об’єм забраної води за добу складатиме приблизно 80-100 тис. м³. А з урахуванням випаровування рівень буде знижуватися на 15-20 см за добу. Тому необхідно забезпечити запас води“, — розповів Панас Жечков.
Як зазначила Ірина Холостенко, якщо водосховище вчасно не поповнити це загрожує екологічною проблемою, а саме погіршенням якості земель, підвищенням мінералізації, засоленням ґрунту та зниженням його родючості.
Крім цього, необхідно вчасно подавати якісну технічну воду сільськогосподарським виробникам, які здійснюють полив засаджених територій.
!["Це загрожує екологічною проблемою": обміліле водосховище на Одещині терміново необхідно поповнити водою "Це загрожує екологічною проблемою": обміліле водосховище на Одещині терміново необхідно поповнити водою](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/3f17d99f0293468e.jpg)
За словами Ірини, Ізмаїльське управління водного господарства вже почало подавати технічну воду для поповнення водосховища. Для того, щоб наповнити його водою з озера Катлабух, потрібні кошти у розмірі 5 млн 484,3 тисяч гривень.
З проханням допомогти та виділити кошти з обласного бюджету звернулися до голови Одеської ОВА Олега Кіпера.
Джерело – Суспільне Одеса