В Одеській області під час війни вдалося збудувати дві школи

Керівник освіти Одещини відзвітував про зроблене за січень. Директор департаменту освіти Одеської облдержадміністрації Олександр Лончак в соціальних мережах опублікував звіт про роботу сфери освіти протягом першого місяця 2024 року.

партаОлександр Лончак розповів, що взяв участь у відкритті двох шкіл на Одещині, які побудовані в умовах війни, і обидві – в Авангардівській громаді Одеського району, яка разом з тим, що систематично допомагає фронту та Збройним силам України, дбає про розвиток та якість здобуття освіти в умовах сьогодення.

Це новозбудований корпус ЗЗСО “Прилиманський ліцей” та Авангардівська гімназія, де створені новітні умови для школярів.

“Відзначив роботу колег. У кожного зараз свій фронт, у освітян – освітній! Завдяки створеним безпечним умовам, діти в умовах воєнного часу отримуватимуть якісні знання, психологічну підтримку, фізичний розвиток”, – повідомив керівник одеських освітян.

Ведика увага до спорту: розпочали очні (обласні) етапи Всеукраїнських учнівських олімпіад з предметів, які триватимуть до кінця лютого, на змаганнях«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги». Юні спортсмени  змагатимуться у таких видах спорту як футзал, баскетбол, спортивне орієнтування, волейбол, черлідинг. Від Одеської області маємо понад 1300 зареєстрованих команд.

Також у січні організували і провели заключний етап регіонального конкурсу шкільного малюнка «Ніхто не вірить у нашу перемогу так, як я», який ініціював серед учнівської молоді регіону голова Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер, а також визначили та нагородили цінними подарунками переможців ІІ етапу.

У межах реалізації проєкту ЮНІСЕФ «Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні», за підтримки Міністерства освіти і науки України, сім областей України отримали сучасні ноутбуки Hewlett-Packard (HP) для дитячих садків. Отримувачів визначали донори. Пріоритет – очна форма освітньої діяльності.

До закладів Одещини, зокрема, доставили 146 пристроїв.

Відповідно до Меморандуму про співробітництво в сфері інновацій та цифровізації між Міністерством цифрової трансформації України та компанією Cisco, у межах проєкту «Цифрові школи» закладам загальної середньої освіти Одещини передано 66 маршрутизаторів з точками доступу Wi-Fi і 41 веб-камера з метою створення цифрового освітнього середовища в укриттях.

Крім того, збільшується кількість споруд цивільного захисту закладів загальної середньої освіти Одещини. Зокрема, в Таїровській громаді капітально відремонтоване укриття місцевого ліцею, де здобуває освіту 870 учнів.

Також в області стартував перший тур конкурсу «Учитель року-2024».

Завдяки Дитячогму фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Одесі відкрито U-Point – регіональне представництво проєкту U-Report на Одещині. Олександр Лончак зазначиі, що це гарна подія для розвитку молодіжної політики Одещини.

На базі Тилігульського аграрного фахового коледжу для підлітків та молоді, які навчаються як у коледжі, так  і у закладах освіти Курісовської громади Березівського району та молоді з числа внутрішньо переміщених осіб, створено молодіжний простір «Yellow Submarine». Заклад виграв грант і втілив у життя проєкт, створивши локації, які працюватимуть під час повітряних тривог та інших небезпек без часових обмежень.

Одеська область потрапила у шістку областей, куди Європейська Комісія спрямує 15 мільйонів євро на будівництво шкільних бомбосховищ. Також до даної програми долучається Уряд Литви та виділяє ще 500 тисяч євро, беручи на себе відповідальність за реалізацію проєкту. В перелік об’єктів, де будуть побудовані сучасні укриття потрапило 6 шкіл Одещини.

“Робимо все, щоб розвивати цей напрямок і надалі, допоки кожна школа не матиме власне укриття», – мовиться у дописі О. Лончака.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *