Пекарня на колесах: як одеські волонтери виробляють хліб у раритеті? ВІДЕО

З жовтня в Одесі працює мобільна пекарня “Bake for Ukraine”. Зараз їхні паляниці передають на фронт та для нужденних. За словами волонтерів – це одна з трьох подібних пекарень, що залишилися в Україні. Хто та навіщо створив пекарню на колесах та як в ній печуть хліб, розповіли на Суспільному.

Волонтер Олег розповів, що це одна зі швейцарських пекарень, що залишилася в Україні з минулого століття. Під час Карибської кризи швейцарці готувалися до ядерної війни і для потреб своєї армії зробили близько 150 таких пекарень. В 90 роках понад 100 машин передали в Україну. Одну з них волонтерам вдалось розшукати у Бессарабії.

До жовтня цього року Олег працював в іншій пекарні. Чоловік допомагав готувати обіди і разом з іншими волонтерами почав випікати хліб — це стало його “волонтерським хобі”:

“Зараз ми вже звикли, на жаль до нинішнього становища, до війни. А тоді шукали всі нормальні люди, де і чим можна допомагати. От я працював з хлопцями. Ми готували обіди та паралельно вони пекли хліб. Я залишився з ними пекти хліб. Навіть не міг собі уявити, що я буду колись цим займатися. А тепер мені це подобається”.

Оскільки тісто на хліб роблять на натуральній заквасці без додавання дріжджів, процес заготівлі тіста стає більш тривалим. Чоловік розповів, що прокидається о 4:30, аби почати місити тісто о шостій ранку.

“Ми почали з того, що випікали 50 хлібин на день. Сьогодні я роблю десь 60-62. Об’єми великі. Але все залежить від погоди, тому що зараз в холоді трошки складно місити тісто. Також у мене є люди, які періодично приходять допомагати у якості волонтерів”, — додав Олег.

“Я не знав, що насправді стояти на кухні – це така важка праця. У мене спина, ноги ломилися“, — додав волонтер Олександр.

Знайшли рідкісне авто 60-х років: як одеські волонтери роблять хліб у мобільній пекарні
Тісто на хліб у мобільній пекарні “Bake for Ukraine”. Фото: Суспільне Одеса
Знайшли рідкісне авто 60-х років: як одеські волонтери роблять хліб у мобільній пекарні
Хліб у мобільній пекарні “Bake for Ukraine”. Фото: bake.for.ukraine/ Instagram

“Bake for Ukraine” — це міжнародний проєкт, співзасновницями якого є, зокрема, дві одеситки. Наразі проєкт підтримують волонтери з різних країн, а українські паляниці збирають донати закордоном.

Співзасновниця проєкту “Bake for Ukraine” Олена Ворожейкіна розповіла, що довкола їхньої діяльності відбувається багато див. Зокрема, за її словами, волонтерам пощастило знайти таку мобільну пекарню:

“Є якісь речі, ми не знаємо як, але вони відбуваються. Ми не очікували знайти цю пекарню тут, але нам пощастило. Виставили її на продаж. Ми знайшли хлопців. Ми почали збирати донати на різних напрямках”.

Також Олена додала, що на наступному тижні волонтери продаватимуть паляницю для німецьких політиків на заході в Бундестазі, аби “ще раз їм нагадати, що важливо не забувати Україну, допомагати Україні”.

ВІДЕО – Суспільне Одеса:

One thought on “Пекарня на колесах: як одеські волонтери виробляють хліб у раритеті? ВІДЕО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *