16-річну Катерину у Чорноморськ забрала однокласниця покійного батька Лариса Лукіна. Жінка стала піклувальницею дівчини й тепер Каті допомагають стати на ноги всією родиною. З рідною тіткою і матір’ю дівчинка не спілкується. Як розповіла Лариса Лукіна, стан дитини погіршився після розриву батьків:
“З мамою вони не проживали. Батьки розійшлися. І, як мені розповідали її родичі, на фоні того, що у батьків був конфлікт, тому у неї й трапився інсульт тоді. Катя — вона знайома моїх дітей. Я навчалася з її татом в одній школі разом. Я Ігоря знала”.
![На Одещині переселенка з Мелітополя взяла під опіку підлітка з інвалідністю На Одещині переселенка з Мелітополя взяла під опіку підлітка з інвалідністю](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.5/fa8c202903a4e28f.jpg)
Жінка розповіла, що батько дівчини зник в окупованому Мелітополі на початку повномасштабного вторгнення:
“Ну, наше місто захопили буквально за день. Прийшов брат мого чоловіка, каже: “Там, біля містечка, якийсь чоловік валяється. Вже дві доби. Ніхто його не забирає. Тому що біля мосту їздила російська техніка, танки”. Ми по цей день не знаємо, чи то його розстріляли. … І дівчинка, виходить, вона була у тітки. Оскільки у батька з тіткою були не дуже хороші стосунки, вона просто від неї втікла о третій ночі й прийшла до мене. І каже: “Я буду в тебе”.
![Пережила інсульт у 12 років: на Одещині переселенка з Мелітополя взяла під опіку підлітка з інвалідністю Пережила інсульт у 12 років: на Одещині переселенка з Мелітополя взяла під опіку підлітка з інвалідністю](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.5/0c347617ad5cb2b7.jpg)
Цьогоріч у Каті виявили пухлину головного мозку. Дівчину доправили в реанімацію. Лариса розповіла, що шансів на життя майже не давали:
“У Каті після цього всього, як їй було погано, у неї почало заплющуватися праве око. Це, сказали, пухлина тисне вже на якісь центри. І наша професорка, яка нас оперувала, сказала, що це дуже складна операція. Шансів вижити дуже мало. Але без операції в неї взагалі шансів — нуль. Вижити під час таких операцій — це 15% всього”.
![Пережила інсульт у 12 років: на Одещині переселенка з Мелітополя взяла під опіку підлітка з інвалідністю Пережила інсульт у 12 років: на Одещині переселенка з Мелітополя взяла під опіку підлітка з інвалідністю](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.5/2a399b5d7ff1b311.jpg)
За словами опікунки, після операції почалися ускладнення, проте робота з ерготерапевтом дала позитивні результати. Гроші на лікування Каті збирають волонтери. Родина вірить, що дівчинка повернеться до здорового життя.
Джерело – Суспільне Одеса