Безперебійне живлення для дому: як мінімізувати наслідки відключень електрики?

Давайте будемо чесними: перед нами стоїть виклик у вигляді наступної зими 2023-2024 років, яка обіцяє бути важливим випробуванням для кожного з нас.

Готуємо санчата влітку?

Для забезпечення стабільної роботи електрообладнання в офісах будинках та квартирах у випадку відключення електроенергії  раціонально використовувати джерела безперебійного живлення з зовнішнім акумулятором.

З чого складається акумуляторна система резервного живлення для будинку?

Джерело безперебійного живлення (ДБЖ) із правильною синусоїдою відіграє важливу роль у забезпеченні надійної роботи побутової та офісної техніки. У нормальному режимі ДБЖ функціонує як стабілізатор напруги, а в режимі резервного живлення перетворює постійний струм з акумуляторної батареї на змінний струм для живлення електричних пристроїв.

Акумуляторна батарея зовнішнього типу забезпечує обладнання електрикою під час відключення електроенергії з загальної мережі. Тривалість роботи батареї залежить від споживаної потужності та ємності акумулятора.

Три головні переваги комплектів резервного живлення (акумулятор та безперебійник) для використання під час вимкнення електрики:

 1. Народна ціна та низька вартість обслуговування. Акумуляторні ДБЖ зазвичай вимагають менше технічного обслуговування порівняно, наприклад, з дизельними генераторами. Нема потреби в регулярному заправленні пального або регулярній заміні деталей. Це суттєво зменшує загальні витрати на утримання та експлуатацію системи.
 2. Енергоефективність та функції стабілізатора напруги. Вбудована функція стабілізації напруги захищає техніку від стрибків напруги у мережі. Акумуляторні ДБЖ  оснащено інтелектуальним управлінням енергією, що дозволяє оптимізувати споживання електрики.
 3. Автоматичне й швидке перемикання режимів роботи. Комплекти резервного живлення ДБЖ + АКБ миттєво реагують на відключення електроенергії. Дані системи мають можливість автоматично переключитися на живлення від акумулятора навіть у випадку, коли відбувається раптове відключення електрики. Це забезпечує неперервну роботу важливих електронних пристроїв і обладнання.

Поговоримо про безпеку. Чому акумуляторні безперебійники безпечніше за генератори?

Емісія шкідливих викидів. ДБЖ не викидають в атмосферу шкідливих викидів, таких як оксиди азоту чи частки дизельного диму, що характерно для генераторів з внутрішнім згорянням. Це сприяє покращенню якості повітря та сприяє збереженню навколишнього середовища.

Низька гучність. Акумуляторні ДБЖ зазвичай мають значно менший рівень шуму порівняно з генераторами. Це особливо важливо для житлових районів, де шум може бути надокучливим та вплинути на комфорт жителів.

Не вибухають й не загоряються. Генератори можуть бути вибухонебезпечними через наявність пального та внутрішнього згоряння. Акумуляторні ДБЖ не мають таких ризиків, оскільки їхні акумулятори працюють на основі хімічних реакцій без зв’язаного згоряння.

Автоматичне перемикання дозволяє швидко переключити живлення від мережі на акумулятори без потреби ручного втручання. Це допомагає уникнути людських помилок та забезпечити неперервну роботу.

Правила безпечного користування джерела безперебійного живлення в комплекті з акумуляторними батареями:

 • Встановлюйте ДБЖ згідно з інструкціями виробника. Переконайтеся, що підключення проведене правильно та безпечно. Якщо ви не маєте необхідних знань, краще звернутися до фахівців для встановлення та підключення.
 • Забезпечте належну вентиляцію приміщення, де розташовані акумулятори.
 • Використовуйте акумулятори при температурному режимі, вказаному в їхніх характеристиках. Екстремально низькі або високі температури можуть негативно вплинути на роботу батарей.
 • Дотримуйтесь рекомендацій щодо заряджання, вказаних в інструкціях виробника.
 • Ретельно перевіряйте акумулятори на наявність механічних пошкоджень або видимих дефектів. Пошкоджені батареї можуть бути небезпечні.
 • Якщо ви не використовуєте ДБЖ протягом тривалого періоду, зберігайте акумулятори у сухому, прохолодному місці, заряджаючи їх періодично.
 • При будь-яких незвичайних або сумнівних симптомах роботи ДБЖ, звертайтеся до фахівців для діагностики та розв’язання проблем.

ВАЖЛИВО! Не використовуйте для ДБЖ автомобільні акумулятори, які потребують обслуговування – це може бути небезпечно для Вашого життя та здоров’я

Як вибрати та купити якісну систему безперебійного живлення?

 • Спочатку з’ясуйте, яке обладнання ви плануєте підключити до ДБЖ, та яку загальну потужність це обладнання споживає. Враховуйте як постійні, так і пускові навантаження.
 • Оберіть тип ДБЖ, який найкраще підходить до ваших потреб. Існують акумуляторні ДБЖ з різною потужністю та функціональністю. Враховуйте, які пристрої вам потрібно буде підтримувати під час відключення електроенергії.
 • Важливо обирати відомих та перевірених виробників ДБЖ. Переконайтеся у репутації бренду, вивчіть відгуки користувачів та професійні рецензії. ОСТЕРІГАЙТЕСЯ ПІДРОБОК.
 • Якщо у вас є сумніви, зверніться до електрика або спеціаліста з енергетичних систем, щоб отримати консультацію та поради з вибору. Зробити це можна телефоном +380 (96) 088-31-68
 • Переконайтеся, що ДБЖ має функції автоматичного перемикання, стабілізації напруги та захисту від перевантажень.
 • Перевірте, яку гарантію надає виробник. Дізнайтеся про можливості обслуговування, ремонту та заміни компонентів.

Після того, як ви обрали потрібний ДБЖ, придбайте його у надійного продавця.

Бережіть себе та своїх близьких. Разом ми подолаємо будь-які перешкоди.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *