Протидія корупції в регіоні: навіщо в Одесу приїхав генпрокурор?

Генпрокурор України Андрій Костін в Одесі провів нараду з прокурорами та правоохоронцями південних регіонів. Він наголосив на недоліках в роботі, які потребують доопрацювання з боку органів правопорядку, та чітко окреслив пріоритетні напрями роботи, серед яких – боротьба з проявами корупції. Також йшла мова про протидію кримінальним правопорушенням на митниці.

Про це повідомляє Одеська обласна прокуратура.

“Статистика не на користь корупціонерів, реальна реакція суспільства і всієї держави до проявів корупції буде нещадною”, – зазначив прокурор.

Він наголосив на протидії розкраданню бюджетних коштів, правопорушення у сфері економіки, недопущення тиску на бізнес та створення рівних умов для його ведення.

“Маємо постійно забезпечувати принципову реакцію органів правопорядку на кожен факт незаконного використання бюджетних коштів, особливо зараз, коли зусилля України зосереджені на протидії збройній агресії окупанта та не допустити осідання бюджетних коштів у кишенях недобросовісних чиновників”, – звернувся до колег Андрій Костін.

Також йшла мова про протидію кримінальним правопорушенням на митниці, зокрема несплаті митних та податкових платежів, боротьба з контрабандою підакцизних товарів, наркотиків та зброї, незаконною реалізацією гуманітарної допомоги, організованою злочинністю у сфері земельних відносин, а також злочинів, повʼязаних з незаконною діяльністю на ринку зерна.

Андрій Костін також наголосив на необхідності значно посилити роботу з протидії внутрішнім та зовнішнім кіберзагрозам.

«Необхідно підвищити ефективність з розкриття злочинів, пов’язаних із шахрайським заволодінням коштами через фішингові розсилки, адже це болюче питання для всіх громадян, які за лічені хвилини можуть втрати все, що накопичували впродовж життя», – наголосив Генпрокурор.

Андрій Костін підкреслив, що надважливим у діяльності органів правопорядку залишається забезпечення належної фіксації та ефективного розслідування воєнних злочинів, злочинів проти миру, безпеки людства, міжнародного правопорядку та злочинів проти основ національної безпеки України.

Генеральний прокурор також зупинився на питанні безпеки громадян.

«Результати обстежень укриттів, чверть із яких виявилася непридатними, свідчать про те, що майже за півтора роки повномасштабного вторгнення та щоденних загроз для життя і здоров’я мирних українців, посадовці виявилися неспроможними забезпечити належний захист людей. І я вимагаю, щоб кожен такий факт було перевірено, а всіх винних – покарано», – наголосив він.

Участь у нараді взяли керівники Одеської, Миколаївської, Херсонської, Кіровоградської, Вінницької обласних прокуратур і прокуратури АР Крим та м. Севастополя, керівництво слідчих підрозділів Головних управлінь Нацполіції, СБУ, ДБР, БЕБ.

прокурор

2 thoughts on “Протидія корупції в регіоні: навіщо в Одесу приїхав генпрокурор?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *