Помста за кремль: Одесу вночі атакували “шахеди” – Гуменюк

За ніч 4 травня ворог випустив по Одесі 15 дронів-камікадзе один з них влучив в гуртожиток. Під час обстрілу ворог використовував нову тактику запускаючи “шахеди” з напрямку Азовського моря.

Про це СИЛА ГРОМАД дізналась з брифінгу Наталі Гуменюк. 

“Якщо коротко характеризувати ситуацію сьогоднішньої ночі — це відбулася в принципі передбачувана атака. Ми попереджали про те що ворог може застосувати в тому числі і дрони-камікадзе. Тому сили оборони і зокрема ППО були дійсно готові до швидкого оперативного реагування. Дрони були випущені з напрямку Азовського моря з використанням особливостей ландшафту. Вони намагалися запустити їх незвичайний спосіб через тимчасово окуповану територію Херсонщини такий обхідний маневр”, — зазначила Наталя Гуменюк.

Речниця ОК “Південь” додала, що дрони запускали у три хвилі. Перша, щоб виявити ППО, друга, щоб його уразити й третя хвиля спрямовувалась вже саме по об’єктах.

“Те що це була помста, ми побачили на хвостовиках, там було чітко маркером позначено: “За Москву”, “За Кремль” з використанням символіки СВО. Це намагання перекласти відповідальність на Україну за ту квазіатаку, яку вони демонструють світу й намагаються просувати запланований собою наратив, що Україна атакує вже далеко за межами своєї території”, — додала Гуменюк.

Сили ППО та мобільні групи швидкого реагування збили 12 із 15 дронів-камікадзе Shahed-131/136. Українські військові застосовували усі можливі засоби вогневого ураження, щоб не допустити ураження тих об’єктів, які собі поставив за ціль ворог.

За словами речника /Одеської ОВА Сергія Братчука, росіяни спеціально цілили в гуртожиток одного з навчальних закладів Одеси, адже розуміли, що там може проживати багато цивільних. Вони сподівались, що люди проігнорують сигнал повітряної тривоги, і їм вдасться повторити трагедії, які відбулись за останні дні в Україні.

“Ми бачимо, що ворог змінив тактику свого тероризму – б’є по цивільних об’єктах. Також зараз йде насичення акваторії Чорного моря бойовими кораблями. Вчора ввечері ворог вивів 1 ракетоносій, а сьогодні – їх вже 4. Загальний залп становить 32 ракети типу “Калібр”, – зазначив речник ОВА.

Неодноразово окупанти озвучували своє бажання захопити Одесу. Навіть після всіх невдач на лінії фронту мрії у ворога не змінились.

2 thoughts on “Помста за кремль: Одесу вночі атакували “шахеди” – Гуменюк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *