Голову Одеської ОВА Марченко звільнено з посади: хто наступний?

Кабмін не надав жодних офіційних пояснень щодо погодження звільнення начальника Одеської ОВА Максима Марченка, а на сайті президента поки не з’явилося розпорядження про його відсторонення. Суспільне спробувало розібратися у ситуації та поспілкувалося із представником Одеської обласної організації “Комітету виборців України” Анатолієм Бойком.

Чому звільняють Максима Марченка та чи дійсно справа не лише у корупційних скандалах? Чому уряд не пояснює причини кадрових змін? У чому проблема очільників Одеської ОДА та хто має зайняти посаду замість Марченка — читайте у матеріалі.

Чому звільняють начальника Одеської ОВА Максима Марченка ?

На думку експерта, ключову роль зіграли регулярні корупційні скандали навколо Одеської військової адміністрації, які виникали протягом останніх місяців. Серед них, зокрема, затримання двох заступників Марченка – Олега Муратова та нещодавно призначеного Ігоря Ткачука. Посадовців Одеської ОВА також запідозрили в розтраті грошей для військових.

Ще однією причиною звільнення Марченка Анатолій Бойко вбачає відсутність лідерства у начальника ОВА:

“На мій погляд, він послідовно уникав лідерства. У тому сенсі, що він удавав що його стосується тільки військові питання, питання оборони, а все решта — він до того відношення не має. Так могло бути перший місяць, два місяці, але не весь час”.

За словами Бойка, Марченко не зміг розв’язати проблеми, які виникали в регіоні, не реформував адміністрацію та залишив на посадах попередніх очільників, до яких було багато питань.

Офіційні пояснення щодо звільнення Максима Марченка

Про звільнення Марченка повідомив представник Кабінету Міністрів Тарас Мельничук, додаткових коментарів з боку органів не було.

Взагалі було б фахово, якби Кабінет Міністрів оголошував причини. На мій погляд, це неповага до суспільства. Ми маємо право знати чим послуговувався уряд в цій ситуації. Я не кажу, що не було за що знімати, але це було б чесно по відношенню до суспільства. Бо якщо Марченко не впорався, то це відповідальність передусім тих, хто його призначав на цю посаду”.

За словами Анатолія Бойка, суспільство має розуміти, які висновки зробили уряд та президент і кого надалі обиратимуть у кандидати, щоб не повторювати своїх помилок та обирати ефективне керівництво для регіону:

Так виходить вони просто свої помилки ховають під килим. Ну прибрали і прибрали, ну поставлять іншого. Перед Марченко ну певний час був Гриневецький, а до того був Максим Куций, взагалі ніякий. Просто ну невідомо звідки, невідомо навіщо, невідомо що зробив. Просто згаяв час”.

Як зауважив експерт, у перспективний регіон постійно відправляють “невідомо кого”. В області регулярно виникають корупційні скандали і кадрова політика Одещини не витримує жодної критики:

“Замість того, щоб ця людина працювала на розвиток одного з найперспективніших регіонів країни, просто вирішується чийсь приватні інтереси. Ну а розвитку не відбувається”.

Кого варто призначити начальником ОВА замість Максима Марченка

Відкритим залишається питання про те, хто очолить Одеську ОВА замість Марченка. За інформацією місцевого видання “Думська”, на посаду начальника ОВА претендують представник військово-морських сил, представник сухопутних військ та правоохоронець. Анатолій Бойко вважає, що призначати військовослужбовця знову не буде доречним:

Якщо чесно, я не бачу логіки призначати далі в Одесу військового або правоохоронця. Ми по факту тилова область. У нас є ОК “Південь”, у нас є ГУНП поліції, у нас є СБУ. У нас є кому займатися правоохоронною і обороною діяльністю, але нема кому займатися економікою, нема кому займатися розвитком регіону”.

За словами експерта, якщо знову призначити військового та не змістити акценти, цивільними справами продовжать займатися старі корупціонери й регіон не буде рухатися вперед.

Джерело – Суспільне Одеса

One thought on “Голову Одеської ОВА Марченко звільнено з посади: хто наступний?

  1. ой,оставьте галантерника,он такой обаяшка,так єлегантно,ворует,шо зависть берет все остальньіе области

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *