Садівник та підприємець з Одещини Юрій Дубинчук у 2001 році придбав собі ділянку біля лиману: там він вирощує сад, має власну метеостанцію та організував автономне електропостачання. Чоловік вирощує у себе екзотичні плоди та продає саджанці. Як йому вдалось організувати такий побут та які фрукти він має взимку, розповіли на Суспільному.
Понад 20 років тому Юрій Дубинчук переїхав з Одеси до Овідіополя, де придбав маєток на березі Дністровського лиману. Переїхати вирішив через погіршення стану навколишнього середовища:
“Основна причина полягала в тому, що умови в Одесі погіршувались. Кількість машин збільшувалась, вихлопні гази у повітрі й люди їх вдихали. Відповідно, тривалість їхнього життя зменшувалась”, — пояснює садівник.
![Створив свій вегетарій: садівник з Одещини має автономний будинок та вирощує рослини цілий рік Створив свій вегетарій: садівник з Одещини має автономний будинок та вирощує рослини цілий рік](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x0.1/8ff5bce5e858ae29.jpg)
Чоловік вирішив посадити дерева, які покращують стан повітря. Окрім цього, він створив власний вегетарій, в якому можна вирощувати рослини цілий рік. Для цього садівник облаштував особливу конструкцію:
“Вегетарій дозволяє вирощувати рослини протягом року. І не тільки вирощувати, а й отримувати плоди. Томати, перець, баклажани спокійно тут ростуть. Вегетарій повинен стояти так: стіна темна – на північ, прозора стіна – на південь. І дуже важливо, щоб нахил прозорої стіни був максимально таким, як сонце – навесні та восени, а літом навпаки, щоб він був вище і не так пропускав тепло”, — зазначає Юрій.
![Створив свій вегетарій: садівник з Одещини має автономний будинок та вирощує рослини цілий рік Створив свій вегетарій: садівник з Одещини має автономний будинок та вирощує рослини цілий рік](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x0.1/488d94f928cb52c0.jpg)
У вегетарії встановлений бак, що наповнюється прісною водою з лиману. Екзотичний сад Юрія Дубинчука налічує близько 600 рослин, серед яких, зокрема, є лимони та кумкват.
“Кумкват плодоносить зазвичай один-два рази на рік. І цього разу плоди з’явилися у другій половині – наприкінці літа, і от воно пішло-пішло. Бачите, навіть є ще плоди зелені, недозрілі. Уявляєте, взимку росте, квітне, і скоро можна буде його їсти”, — розповідає садівник.
![Створив свій вегетарій: садівник з Одещини має автономний будинок та вирощує рослини цілий рік Створив свій вегетарій: садівник з Одещини має автономний будинок та вирощує рослини цілий рік](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x0.1/821160329201c433.jpg)
Також на своїй ділянці Юрій вирощує гранат. Як він стверджує, його можна вирощувати не лише в Одесі, а й по всій Україні.
“Колись, коли було сильно холодно, я його посадив з південної сторони будинку, але зараз це абсолютно не потрібно. Раніше було мінус 18-19 градусів, зараз мінус 6 протягом кількох годин”, — додає чоловік.
![Створив свій вегетарій: садівник з Одещини має автономний будинок та вирощує рослини цілий рік Створив свій вегетарій: садівник з Одещини має автономний будинок та вирощує рослини цілий рік](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x0.1/68367b931c32fd00.jpg)
![Створив свій вегетарій: садівник з Одещини має автономний будинок та вирощує рослини цілий рік Створив свій вегетарій: садівник з Одещини має автономний будинок та вирощує рослини цілий рік](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x0.1/e9224f9b2b994efe.jpg)
За словами Юрія, те, що війна почнеться, він відчував інтуїтивно. Тому він почав до неї готуватись заздалегідь. Тепер побут чоловіка не залежить від проблем зі світлом, оскільки на подвір’ї є сонячні панелі. Крім цього, на даху його будинку розташована метеостанція.
“Спеціально в будинку стоїть така штука, яка повністю показує температуру, час, тиск, вологу, абсолютно все. Тобто я чудово знаю, яка буде погода, яка буде температура, чи буде дощ. А якщо був дощ, скільки вологи потрапило. А поруч з метеостанцією, з південного боку, стоять сонячні панелі. Тепер я абсолютно не залежу від подачі електроенергії”, — розповідає Юрій.
![Створив свій вегетарій: садівник з Одещини має автономний будинок та вирощує рослини цілий рік Створив свій вегетарій: садівник з Одещини має автономний будинок та вирощує рослини цілий рік](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x0.1/af6c15904b91b725.jpg)
![Створив свій вегетарій: садівник з Одещини має автономний будинок та вирощує рослини цілий рік Створив свій вегетарій: садівник з Одещини має автономний будинок та вирощує рослини цілий рік](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x0.1/37d9d73ba6fe8f01.jpg)