Міністерство внутрішніх справ України розпочало формування штурмових бригад “Гвардія наступу“. Їхньою частиною можуть стати лише добровольці. Основа нових бригад – офіцери та солдати, які мають чималий бойовий досвід. Про початок набору до “Гвардії наступу” оголосили другого лютого. Нові штурмові бригади мають проходити навчання за стандартами НАТО, а також отримають зброю натівського зразка.
Про це повідомили в МВС.
Як заявив генерал-лейтенант Ігор Романенко, штурмові бригади займатимуться виключно деокупацією територій під час контрнаступальних операцій Збройних Сил України. Підрозділи ЗСУ намагатимуться пробивати фронт та максимально швидко просуватися вперед, не затримуючись у звільнених населених пунктах, зачищатимуть ці міста та села вже бригади з «Гвардії наступу».
«Служба в МВС має свої переваги. Зокрема, це пільги при вступі та у процесі навчання у військових та правоохоронних вишах. Окрім того, усі військовослужбовці підрозділів сил оборони, які беруть безпосередню участь у війні впродовж не менше 30-ти днів, отримують статус учасника бойових дій. Ті, хто проявлять себе найкраще, у майбутньому очолять наступні добровольчі підрозділи та наступальні операції», – зазначила Катерина Павліченко.
Ідея рекрутингового проекту виникла у міністра МВС України Дениса Монастирського, але незадовго до старту кампанії найвище керівництво загинуло у авіакатастрофі в Броварах. Втілення ідеї не зупинили і продовжили, зокрема, команда Офісу Президента та комунікаційна команда Департаменту комунікації МВС України.
За перший день рекрутингу звернулося тисячі добровольців. Зокрема, у ЦНАПи звернулися 3086 громадян. З них подали заявки – 527.
До штурмових підрозділів Нацполіції виявили бажання долучитися 291 особа, до Нацгвардії – 114 та Держприкордонслужби – 122.
За словами міністра внутрішніх справ України Ігора Клименка, середній вік добровольців – 33 роки, а найстаршому – 69 років.
Також подали анкети й добровольці жіночої статі, таких – 600 заявок.
Як стати частиною Гвардії наступу?
Людина, яка хоче приєднатися до Гвардії наступу, може подати анкету на сайті storm.mvs.gov.ua, в якій розповідають про всі бригади, які комплектуються.
Також можна подати анкету через Центри надання адміністративних послуг – перелік ЦНАПів є на сайті. Кандидат має пройти військово-лікарську комісію, здати психологічний та фізичний тест, потім його зараховують у вибрану ним бригаду.