Нещодавно міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич взяв участь у Всесвітньому економічному форумі в Давосі. Він був одним зі спікерів дискусії, присвяченої відновленню країни.
![Сєнкевич](http://silahromad.com.ua/wp-content/uploads/2023/01/Сєнкевич-300x163.jpg)
Усе це призвело до жертв серед цивільного населення та значних руйнувань міської інфраструктури. Зокрема, було зруйновано низку шкіл, житлових будинків та підприємств, а ще більше – пошкоджено. Також російські війська пошкодили стратегічний водопровід, залишивши місто без централізованого водопостачання.
У цілому збитки від російської агресії склали близько 900 млн євро. Мер зазначив, що інформація про всі пошкоджені об’єкти нанесена на окремий шар геоінформаційної системи.
“Та Миколаїв і його мешканці мужньо витримали російські удари. Місцева влада взяла на себе дуже велику відповідальність під час війни. Ми почали будувати фортифікаційні споруди для нашої армії, наші трактори витягати з полів боїв підбиту ворожу техніку, ми її ремонтували і передавали нашим військовим”, – зазначив Олександр Сєнкевич.
Він наголосив, що місто встояло завдяки тому, що всі об’єднались і працювали єдиним фронтом.
“Люди часто кажуть, що Миколаїв втримав південь України. Я на це зазвичай відповідаю так: ми не думали багато про це, ми просто діяли. Коли потрібна була допомога – звертались до наших друзів та міжнародних партнерів. І вони нам допомагали”, – підкреслив міський голова.
Олександр Сєнкевич подякував партнерам міста за надану допомогу і зазначив, що міська влада вже працює над планом повоєнної відбудови.
Зокрема, наразі за участі міжнародних експертів розробляється новий генплан. Він враховуватиме думки містян щодо подальшого розвитку та передбачатиме відновлення інфраструктури.
Джерело – Миколаївське РВ АМУ