В Одесі відкрили заняття для дітей з особливими потребами

У межах проєкту ЮНІСЕФ «Обійми для кожного, хто потребує» мультидисциплінарна команда фахівців ІРЦ № 1 проводить розвиваючі заняття для дітей з особливими освітніми потребами. Відвідувати їх можна як очно, так і дистанційно.

Про це повідомили на сайті Одеської міської ради.

Війна спричинила значну міграцію населення в Україні: багато людей залишили свої домівки в зоні активних бойових дій і перемістилися в безпечніші регіони.

Внаслідок цього чимало дітей втратили доступ до освіти, медицини та інших послуг, які вони отримували в себе вдома. Для дітей з інвалідністю та особливими освітніми потребами це серйозна проблема, адже будь-яка перерва в заняттях із фахівцями може призвести до погіршення стану та втрати набутих навичок.

Спеціалісти Інклюзивно-ресурсного центру № 1 у партнерстві з ЮНІСЕФ у рамках проєкту «Обійми для кожного, хто потребує» допомагають дітям попри війну отримати доступ до необхідних їм послуг у місцях, де вони зараз перебувають.

У Центрі доступні послуги психолога, педіатра, нейропсихолога, реабілітолога, логопеда-дефектолога, олігофренотерапевта.

В Одесі заняття проводяться офлайн у будівлі поліклініки, яка має обладнане бомбосховище. Відвідують їх як місцеві сім’ї з дітьми, так і вимушено переміщені родини. Спеціалісти проєкту також працюють онлайн — надають консультації сім’ям, які через бойові дії виїхали за кордон чи в інші населені пункти країни.

«Ми бачимо, що війна робить із дітьми. Це боляче, це жорстоко. Коли до нас звертаються батьки дитини, ми спочатку здійснюємо комплексну оцінку її розвитку і лише після цього визначаємо, скільки і яких корекційно-розвиткових занять вона потребує», – наголошує директорка Центру Вікторія Пастерначенко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *