29 серпня Одеську область відвідала міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук. У рамках робочої поїздки вона проінспектувала роботу центру проживання внутрішньо переміщених осіб на території Маяківської громади, який облаштував благодійний фонд “Добрий самарянин”.
Наразі там проживає дві сотні переселенців з Донецької, Луганської та Херсонської областей.
Окрім житла, там також є теплиці, де вирощують овочі та ферма. Людям, котрі проживають у кібуці довготерміново, пропонують вибрати для себе діяльність, аби займатись господарством. Нині там в резерві є 200 ліжок, однак Ірина Верещук зазначила, що розгляне можливість розмістити там близько 80 переселенців, яким влада і волонтери допоможуть з продуктами.
“Наші внутрішньо переміщені особи часто не хочуть йти на роботу, позаяк тих гуманітарних пайків, які дають, вистачає, щоб прогодуватися. Тих медикаментів і засобів гігієни вистачає, щоб забезпечити себе і свою сім’ю і виходить, що працювати уже й не треба. Бо є допомога грошова, є виплата з держави і робота не є в пріоритеті. І я запитую: що роблять люди? Скільки ВПО мають, до прикладу, роботу. Виявляється, що це лише 10%. Тому якщо ви пропонуєте та відразу даєте роботу, це дуже важливо”, — зазначила Ірина Верещук.
![Одесу відвідала віцепрем'єр-міністерка Ірина Верещук. ФОТО Одесу відвідала віцепрем'єр-міністерка Ірина Верещук. ФОТО](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.5/c6f337c43de73f50.jpg)
![Одесу відвідала віцепрем'єр-міністерка Ірина Верещук. ФОТО Одесу відвідала віцепрем'єр-міністерка Ірина Верещук. ФОТО](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.5/2bab35a0266323ef.jpg)
![Одесу відвідала віцепрем'єр-міністерка Ірина Верещук. ФОТО Одесу відвідала віцепрем'єр-міністерка Ірина Верещук. ФОТО](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.5/cf8fb2fa37f65907.jpg)
![Одесу відвідала віцепрем'єр-міністерка Ірина Верещук. ФОТО Одесу відвідала віцепрем'єр-міністерка Ірина Верещук. ФОТО](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.5/d956c9f4e1f3607a.jpg)
![Одесу відвідала віцепрем'єр-міністерка Ірина Верещук. ФОТО Одесу відвідала віцепрем'єр-міністерка Ірина Верещук. ФОТО](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/286171e8a623d1ca.jpg)
![Одесу відвідала віцепрем'єр-міністерка Ірина Верещук. ФОТО Одесу відвідала віцепрем'єр-міністерка Ірина Верещук. ФОТО](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.5/013f3669aceb808e.jpg)
![Одесу відвідала віцепрем'єр-міністерка Ірина Верещук. ФОТО Одесу відвідала віцепрем'єр-міністерка Ірина Верещук. ФОТО](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.5/ff7ec239991ef7c0.jpg)
![Одесу відвідала віцепрем'єр-міністерка Ірина Верещук. ФОТО Одесу відвідала віцепрем'єр-міністерка Ірина Верещук. ФОТО](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.5/15a934a68de09050.jpg)
![Одесу відвідала віцепрем'єр-міністерка Ірина Верещук. ФОТО Одесу відвідала віцепрем'єр-міністерка Ірина Верещук. ФОТО](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.5/51bfbe4aea2f103a.jpg)
![Одесу відвідала віцепрем'єр-міністерка Ірина Верещук. ФОТО Одесу відвідала віцепрем'єр-міністерка Ірина Верещук. ФОТО](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.5/bd807da21a5b8a12.jpg)
![Одесу відвідала віцепрем'єр-міністерка Ірина Верещук. ФОТО Одесу відвідала віцепрем'єр-міністерка Ірина Верещук. ФОТО](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.5/08d95740f0bdd1a0.jpg)
Також міністерка зустрілася з переселенцями в одній з одеських шкіл. Вона зазначила, що попри складну ситуацію у більшості внутрішньопереміщених осіб, вони не втрачають оптимізму, продовжують працювати, а діти очікують повернення на навчання в рідні школи.
![Одесу відвідала віцепрем'єр-міністерка Ірина Верещук. ФОТО Одесу відвідала віцепрем'єр-міністерка Ірина Верещук. ФОТО](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.5/ba49c13c8d7cc144.jpg)
![Одесу відвідала віцепрем'єр-міністерка Ірина Верещук. ФОТО Одесу відвідала віцепрем'єр-міністерка Ірина Верещук. ФОТО](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.5/9e7e46ec5ffa96f2.jpg)
![Одесу відвідала віцепрем'єр-міністерка Ірина Верещук. ФОТО Одесу відвідала віцепрем'єр-міністерка Ірина Верещук. ФОТО](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.5/330e581ad0931ddb.jpg)
![Одесу відвідала віцепрем'єр-міністерка Ірина Верещук. ФОТО Одесу відвідала віцепрем'єр-міністерка Ірина Верещук. ФОТО](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.5/eda494f7f1342f7b.jpg)
“Ми продовжуємо займатися евакуацією людей і розглядаємо центр як тимчасовий притулок для врятованих громадян. Завдяки співпраці з місцевою владою пережити зиму центру буде комфортніше. Ми допоможемо дровами, місцева влада — вугіллям, благодійні фонди — продуктами харчування. Користуючись можливістю, хочу звернутися до громадян, які проживають на небезпечних територіях із проханням евакуюватися”, — розповіла Верещук.
Вона зазначила, що у подібних центрах тепло, затишно та безпечно, а люди часто бояться покинути будинок та евакуюються вже в останній момент, ризикуючи своїми життями та життями волонтерів, які допомагають їм виїхати.
Джерело – Суспільне