Самотні і хворі: двоє братів з Сергіївки після ракетного удару стали сиротами. ВІДЕО

Двох братів, які отримали поранення після ракетного удару по Сергіївці 1 липня, відправили на реабілітацію до Австрії. 14-річний Володя та 8-річний Яків, які отримали чисельні травми, понад місяць провели у дитячій лікарні у Львові. Мама та вітчим хлопчиків померли на місці. Про це Суспільному повідомили у пресслужбі “Першого медичного об’єднання Львова”.

Які поранення отримали діти

Коли російська ракета влучила у дев’ятиповерхівку в Сергіївці, осколок порізав артерію на шиї Яші. Лікарі намагалися зупинити кров, перев’язавши її, але через це у хлопчика стався ішемічний інсульт — відмерла права півкуля мозку. Крім цього, у дитини були чисельні рани, розповідає Сергій Худа, фізичний терапевт дитячої лікарні Св. Миколая Першого медоб’єднання Львова:

У Яші перелом плечової кістки, там стоїть апарт зовнішньої фіксації. Також у нього за рахунок осколкового поранення була травма судини. Щоб зупинити кровотечу, її треба було перев’язати і у нього на фоні того розвинувся ішемічний інсульт. Половина тіла його має слабкість, він не може достатньо контролювати”.

У старшого Володі, який свій 14 день народження святкував у лікарні, також перелом та порізи. З тіла хлопчика досі дістають шматочки скла:

“У Володі був перелом променевої кістки одразу із зап’ястком і власне зараз йому вже зняли гіпс. Є контрактура в зап’ясті. Це обмеження руху внаслідок довгого перебування в гіпсі. Ми зараз працюємо над тим, щоб збільшити амплітуду руху”, — розповів лікар.

Брати, які отримали поранення під час ракетного удару по Сергіївці, відправилися на реабілітацію до Австрії
Рани на обличчі Володі. Фото: Перше медичне б‘єднання Львова
Брати, які отримали поранення під час ракетного удару по Сергіївці, відправилися на реабілітацію до Австрії
Фото: Перше медичне об’єднання Львова

Шанси на реабілітацію 8-річного Яші

Те, що 8-річний Яша після глибокого паралічу може робити перші кроки — велике досягнення, розповідає завідувач нейрохірургічного відділення дитячої лікарні Св. Миколая Першого медоб’єднання Львова Михайло Ловга. За словами лікаря, частина півкулі мозку хлопчика отримала ішемічні зміни й перестала функціонувати. Якби це була домінантна півкуля мозку, то дитина не змогла б більше розмовляти.

Зараз важко спрогнозувати, як ситуація буде розвиватися далі, але дитина навряд зможе відновитися повністю і зможе ходити:

Коли він до нас поступав і ми побачили комп’ютерну томографію, то не могли подумати, що він буде так добре відновлюватися. Ми мали приймати радикальні рішення”.

Через таку масивні зміни головного мозку у пацієнтів може розвиватися гідроцефалія — надлишкова кількість рідини в головному мозку, проте зараз такого ризику у дитини немає.

Брати, які отримали поранення під час ракетного удару по Сергіївці, відправилися на реабілітацію до Австрії
Яша пробує робити кроки. Фото: Перше медичне об‘єднання Львова
Брати, які отримали поранення під час ракетного удару по Сергіївці, відправилися на реабілітацію до Австрії
Яша та Володя перед від’їздом до Австрії. Фото: Перше медичне б‘єднання Львова

“Більшість людей, що проживали в під’їзді, загинули”

До хлопчиків з-за кордону приїхала двоюрідна сестра Євгенія Сандраст. Вранці 18 серпня вона забрала їх до Австрії, де вони продовжать реабілітацію. Жінка розповідає — провела дитинство у зруйнованій дев’ятиповерхівці. Завжди любила хлопців та багато часу проводила із родиною:

“Вова народився, коли мені було 12 рочків, я з ним няньчилася. Була у дуже близьких стосунках із їх мамою. Коли приїздила до бабусі, то частіше спочатку заходила до хлопців, а потім до неї. Могла там тижнями тусити у них”.

“Більшість людей, що проживали в під’їзді, загинули. Хлопчиків відвезли до реанімації. І мама з вітчимом загинули на місці. Я була у Польщі в цей час. Зараз повернулася до Львова, щоб бути з малими”, — розповіла Євгенія.

Зараз обоє хлопців мають реабілітуватися після отриманих поранень. Вова зміг ходити через тиждень, проте його праву руку ще треба розробляти, вона малорухлива через тривале перебування в гіпсі. У Яші ж складнощі з роботою лівої частини тіла, на правій руці — перелом плеча.

Нагадаємо, 1 липня о 0:20 росіяни прицільно ударили ракетами по дев’ятиповерхівці та базах відпочинку у курортному місті Сергіївка Одеської області. За даними ОК “Південь”, три ракети Х-22 випустили із літака ТУ-22 з напрямку Чорного моря.

У багатоповерхівці, в яку влучила російська ракета, загинули 16 мирних мешканців, 38 отримали поранення, з них п’ятеро – діти віком від 3 до 17 років. Вдалося врятувати 7 людей. На базі відпочинку “Годжі” загинули п’ятеро людей, серед них 10-річний хлопчик. Одна людина отримала отримали поранення. Ще одна жінка від отриманих травм загинула у лікарні.

Джерело – Суспільне

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *