Чиновниця Одеської ОВА розповіла, куди евакуювали дітей з інтернатів області

Військова адміністрація Одещини звітує про захист дітей, як виховуються у державних закладах на території регіону. З початком повномасштабної війни в Україні Одеська обласна військова адміністрація першочерговим завданням вважає збереження життя і здоров’я дітей.

Про це йдеться на сайті цього державного органу.

«Саме тому було прийняте рішення про негайну евакуацію дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які зараховані в заклади на цілодобове перебування різних типів та форм власності. До Польщі та Румунії було евакуйовано 670 дітей із центрів соціально-психологічної реабілітації дітей, вихованців закладів загальної середньої освіти з пансіонами та здобувачі закладів професійно–технічної та фахової передвищої освіти у супроводі працівників закладів, де перебували діти», – розповіла начальниця служби у справах дітей Одеської ОВА Наталія Утюпіна.       

Також 27 дітей з інвалідністю – вихованці дитячих будинків інтернатів системи соціального захисту Одеської області евакуйовано до соціальних установ соціального захисту населення Івано – Франківської та Закарпатської областей.

Сьогодні в цих закладах ще залишається 51 дитина з інвалідністю. Це діти, які мають тяжку та глибоку розумову відсталість, ДЦП, подвійну геміплегію зі стійкими грубими руховими порушеннями, вроджену ваду розвитку головного мозку, важку ступінь епілепсії, підвищену ламкість кісток, ВІЛ-інфекцію. Транспортування таких дітей може бути виконано виключно спеціалізованим транспортом з медичним супроводом та має бути організований догляд в спеціальних установах для даної категорії дітей. Поки що триває  пошук таких закладів як на території України, так і за кордоном, повідомила посадовиця.

Окрім цього в області функціонує 3 будинки дитини, в яких проживають діти від народження і до чотирьох років. Відповідна робота щодо евакуації була проведена і по цих закладах.

З Ізмаїльського спеціалізованого будинку дитини Одеської обласної ради було евакуйовано 75 малюків та 46 малюків з КНП «Міський спеціалізований будинок дитини №1» Одеської міської ради. Наразі триває підготовка щодо евакуації «Спеціалізованого психоневрологічного  будинку дитини №3» Одеської міської ради.

“На жаль, процес посиротіння і залишення дітей без батьківського піклування незупинний і після евакуації центрів соціально – психологічної реабілітації за 6 останніх місяців маємо нових 49 дітей, залишених без батьківського піклування з різних причин. Але завдяки постійній співпраці Одеської обласної військової адміністрації з центральними органами влади сьогодні ми маємо можливість продовжити евакуацію і цих дітей за кордон”, – повідомляють в ОВА.

Завдяки обласній програмі «Соціальний захист населення» з обласного бюджету виділені кошти для здійснення ротації працівників (супроводжуючих), які перебувають разом з дітьми за кордоном.

«Це люди, які залишили свої домівки, своїх близьких та родичів і цілодобово перебувають в евакуації з дітьми, які залишилися без батьківського піклування. Наш обов’язок – дбати про цих людей і допомогти отримати можливість відпочити та зустрітись зі своїми рідними в Україні. А щодо дітей, які перебувають в евакуації, відзначу, що вони забезпечені абсолютно всім необхідним завдяки приймаючим країнам. Всі діти в евакуації перебувають на консульському обліку, захист їхніх прав та інтересів на території іншої держави постійно перебуває на контролі начальника Одеської обласної військової адміністрації», – підсумувала очільниця служби у справах дітей Одеської ОВА.

Військова адміністрація Одещини звітує про захист дітей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *