Асоціація міст України бореться за спрощення процедур закупівель для ОТГ

Асоціація міст України з початку воєнного стану ініціювала ряд змін до чинного законодавства, спрямованих на спрощення закупівель органами місцевого самоврядування товарів і послуг, необхідних для забезпечення Збройних сил України, інших військових підрозділів, термінової допомоги громадянам та відбудови критичної інфраструктури.
Про це повідомили в Одеському регілнальнму відділенні Асоціації міст України.
2 серпня 2022 року Кабінет Міністрів України схвалив постанову №874 “Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 169”, яка частково спрощує умови закупівель на час дії воєнного стану.
Так, придбання товарів, робіт і послуг, вартість яких становить або перевищує 50 тис. грн, може проводитися без застосування порядку проведення спрощених закупівель та/або електронного каталогу у разі, коли публічні закупівлі товарів, робіт і послуг здійснюються для:
проведення заходів із мобілізації та цивільного захисту;
– будівництва, реконструкції, капітального ремонту та облаштування місць проживання внутрішньо переміщених та евакуйованих осіб;
– будівництва, реконструкції, капітального ремонту та облаштування захисних споруд цивільного захисту, у тому числі подвійного призначення, найпростіших споруд, укриттів;
– підготовки до проведення опалювального сезону.
Окрім того, органам місцевого самоврядування постановою дозволено під час закупівлі засобів індивідуального захисту здійснювати попередню оплату на строк та у розмірах, визначених у договорах про закупівлю товарів і послуг.
Нагадаємо 13 липня Асоціація міст України провела семінар-нараду з питань публічних закупівель у період дії воєнного стану для сільських, селищних, міських голів  за участі Заступника керівника Офісу Президента України Кирила Тимошенка та Першого віцепрем’єр-міністра — Міністра економіки України Юлії Свириденко. За підсумками заходу АМУ надіслала Мінекономіки  пропозиції змін до постанови Уряду від 28.02.22. № 169 щодо спрощення процедур закупівель.
“Асоціація міст України продовжує роботу із зменшення адміністративного та часового навантаження на муніципалітети для спрощення процедур закупівлі та створення максимальних можливостей для забезпечення ефективного захисту мешканців громад”, – йдеться в офіційній заяві АМУ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *