Черга за черешнею: садівники Одещини стали основними постачальниками ягід

Закупівельники в селі Градениці, що у Біляївській громаді на Одещині, закуповують черешню по 15-50 грн/кг, черга за ягодою налічує 50 машин.

Про це повідомляють Новини Live.

Xерез холодну весну та відсутність вологи ягода народилась дрібнішою, ніж зазвичай, але смак все одно залишився на висоті, як у минулі роки.

Територія сусіднього села Троїцького – 870 гектарів, 500 з них – під садами черешні. Але якщо раніше за день збирали 150-200 тонн ягоди, то цього року – лише 100 тонн.

Місцевий мешканець, власник садиби Микола Комаров пояснює, чому так:

“Багато черешні, але весна холодна, і вона дрібна. Не набрали плоди, не стали великими ягоди. Великоплідна не набирає своєї величини. Загальмувала в розвитку», – йдеться у репортажі.

Основні покупці червневого врожаю Троїцького – це Київ та Рівне. Якщо кияни везуть ягоди на столичні базари та супермаркети, то волиняни їдуть далі – на захід країни. На прилавках ціни сягають 130 гривень за кілограм та вище. На Одещині ціна стартує від 15 до 50 гривень за кілограм ягоди.

черешняВрожай збирають не тільки на величезних садибах, але і на маленьких ділянках. Алтестове – невеличке село біля траси Одеса – Київ. Його мешканка Зінаїда Трахтенберг розповідає, що два роки тому вони з чоловіком зібрали майже 100 кілограмів черешні лише з одного дерева. Цього вистачило, щоб зробити консервацію на зиму, пригостити друзів та навіть продати залишки.

Зінаїда збирає черешню на власній ділянці.

«Так, збираємо черешню цього року. Врожай гарний, але за умови, якщо за деревом стежити, щоб воно не хворіло. Рік цілком сприятливий для урожаю дерев», – розповідає жінка.

Зважаючи на ціни в магазинах на сезонні ягоди, вона планує посадити ще декілька фруктових дерев – персик, сливу, абрикос, інжир.

Зазначається, що по вишні ситуація краща.

«Почався вже збір, і ціна прийнятна. Господарства вже продають по 40 гривень за кілограм. Приватники стоять у чергах. Ринок збуту – Одеса та Київ», – розповів Петро Гусєв, агроном ТОВ «Колос» з Градениць.

Висока ціна на фрукти в нинішньому сезоні обумовлена не лише холодною весною, а й ще кількома чинниками. Серед них – основна частина садів розташовані у тимчасово окупованих Херсонській області й Мелітополі, а такж суттєве здорожчання палива.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *