Лабораторія жахів: у Херсоні окупанти катують людей – голова місії США

Під час пресконференції у Відні голова місії США в ОБСЄ Майкл Карпентер сказав, що Кремль запустив свою стратегію приєднання тимчасово окупованих українських території до Росії, яку вже бачили раніше.

“Херсон став тим місцем, яке я б назвав лабораторією жахів. Ми бачимо, як Кремль запустив свою стратегію приєднання українських територій до Росії. І ми вже бачили таку стратегію раніше. Все це, на жаль, доволі відомі кроки. Ми вважаємо, що Кремль чекає моменту, щоб приєднати Херсонську область до Росії і вважаємо, що референдум є одним із можливих шляхів”, – каже голова місії США в ОБСЄ.

За його словами, якщо будь-яке місце має приналежність до української ідентичності, то воно руйнується військовими РФ. І такі руйнування мають систематичний характер.

Ми бачимо, що є атаки на храми, на культурні об’єкти та музеї, зокрема руйнування музею ім. Г. Скоровороди на Харківщині”, – розказав голова місії США в ОБСЄ.

Також Карпентер розповів про те, що російські військові незаконно затримують та катують цивільних людей на Херсонщині.

“Наразі ми бачимо звіти катування щонайменше 600 людей в Херсонській області. Їх тримають у спеціальних подвалах, які слугують кімнатами тортур. Існує інформація про точну локацію таких приміщень – це будівля Херсонської державної адміністрації та ліцею № 17 у Генічеську. Саме туди російські військові вивозять місцевих чиновників, журналістів, громадських активістів і тих людей, яких росіяни вважають учасниками мітингів проти Російської окупації”, – каже голова місії США в ОБСЄ Майкл Карпентер.

Як відомо, російські окупанти 16 березня знищили Маріупольський драмтеатр, де ховалися сотні людей і де видимими з неба літерами було написано “діти”. За інформацією пресслужби міської ради, під завалами загинули близько 300 людей.

А Національний музей Григорія Сковороди у Богодухівському районі знищений прямим влучанням російської ракети у ніч проти 7 травня. Від будівлі музею після російського обстрілу залишилися самі стіни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *