Президент підписав важливий для Одещини закон про виноградарство

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання розвитку виноградарства та садівництва» № 1989-ІХ, ухвалений Верховною Радою України 17 грудня 2021 року.

З цього приводу варто зазначити, що протягом 2021 року на Одещині відбулася низка форумів щодо надання нового імпульсу розвитку виноградарства та виноробства. Зокрема, відбулися відповідні заходи і в Національному науковому центрі «Інститут виноградарства і виноробства імені Василя Таїрова», що у передмісті Одеси.

Напрацювання області в цій галузі Верховна Рада України в минулому році втілила в новий законопроєкт № 2064.

Як зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, прийняття відповідного законодавчого акту – це важливий крок на шляху до відновлення й розвитку галузі, оскільки створюються належні економічні і правові умови для розвитку виноградарства та садівництва в Україні.

Зокрема, закон розширює перелік громадян України, які мають право на викуп земельних ділянок державної та комунальної власності для ведення селянського (фермерського) господарства.
Так, передбачається викуп земель державної й комунальної власності громадянами, які набули право оренди землі шляхом переоформлення права постійного користування щодо зазначених земельних ділянок до 2016-го, а не до 2010 року, як було раніше.

Також з 2024-го року громадяни матимуть право на викуп земель з угіддями, які належать до багаторічних насаджень, якщо такі особи не менше трьох років вирощують на вказаних земельних ділянках багаторічні насадження (плодові, ягідні, горіхоплідні рослини, виноград).

Крім того, законом вносяться зміни до Земельного кодексу України та Закону України «Про оренду землі», щодо встановлення мінімального строку у 25 років для користування земельними ділянками під виноградниками або для їх закладання.
Також врегульовуються питання відшкодування користувачу його витрат, здійсненних на закладення (посадку) та/або догляд за виноградниками, а також завданих збитків у разі дострокового припинення права користування земельною ділянкою.
Цей закон створить сприятливі умови для розвитку виноградарства та садівництва в Україні, що стимулюватиме розширення діяльності наявних та появу нових господарств, а також збільшення зайнятості сільського населення.

Зазначимо, що виноградники в Одеській області займають найбільші площі насаджень в Україні – близько 27 тисяч гектарів. Для Бессарабії Одещини ця галузь є визначальною в аграрному секторі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *