Одеський міський центр СНІДу отримав нове обладнання

Для міського Центру профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом придбано сучасну автоматичну систему для молекулярної діагностики GeneXpert.

Про це повідомили в Одеській міській раді.

Обладнання поставлене у рамках виконання програми «Прискорення прогресу в зменшенні навантаження туберкульозу та ВІЛ-інфекції в Україні» згідно з угодою між благодійною організацією «100 відсотків життя» і Глобальним фондом боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

СНІДСистема GeneXpert використовується для проведення тестів для виявлення та кількісного визначення РНК вірусу імунодефіциту людини методом ПЛР. Даний тест дозволяє визначити вірусне навантаження у крові пацієнта з ВІЛ і тим самим оцінити ефективність лікування.

Також цього року за участю БО «100 відсотків життя» Одеський міський центр СНІДу отримав аналізатор для визначення рівня CD4-лімфоцитів, що дозволяє провести оцінку імунного статусу в пацієнтів з ВІЛ.

Крім того, в рамках реалізації Міської цільової програми протидії ВІЛ/СНІДу, туберкульозу, гепатитіам та наркоманії «Прискорена відповідь Одеса» (Fast Track Odessa) для клініко-діагностичної лабораторії Міського центру СНІДу за кошти міського бюджету було закуплено сучасні аналізатори – гематологічний, біохімічний, імуноферментний.

Також для лабораторії придбано ламінарну шафу, призначену для запобігання забрудненню біологічних зразків у процесі роботи та захисту довкілля від потенційно шкідливого впливу досліджуваних препаратів.

Закупівля нового обладнання дозволила забезпечити пацієнтів Міського центру СНІДу всім обсягом необхідних досліджень із використанням сучасних медичних технологій на базі однієї установи.

Нагадаємо, раніше на базі Центру не було власної лабораторії: кров у пацієнтів забирав медпрацівник, але вона направлялась для досліджень до інших установ Одеси.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *