В ОДА пропонують 50% портових зборів на Одещині віддати місцевим бюджетам

12 листопада в Одеській ОДА, під головуванням Сергія Гриневецького, відбулась робоча зустріч керівництва обласної державної адміністрації з народними депутатами України від Одеської області. На нараді розглянули законопроєкти, які впливають на розвиток регіону. Зокрема, заслухали пропозиції до проєкту Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», що враховують інтереси Одеської області. А також презентовано положення Одеської ОДА щодо внесення змін до Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку».
Директор Департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської обласної державної адміністрації Дмитро Радулов наголосив, що завдяки підтримці народних депутатів прийнято ряд законопроєктів, які є вкрай важливими для регіону.
Зокрема, це ті законопроєкти які спрямовані на залучення інвестицій в промисловий сектор економіки шляхом запровадження стимулів в індустріальних парках, на організацію пасажирських перевезень та стосуються часткового гарантування кредитів в сільському господарстві.
Також він наголосив на важливості для регіону та України в цілому законопроєктів, які найближчим часом розмежують повноваження між органами державної влади та органами місцевого самоврядування всіх рівнів. Це два законопроєкти, які Урядом вже направлено до Верховної Ради України та які знаходяться на опрацюванні в комітетах: 6281 та 6282.
Проєктні норми визначають однакові повноваження для сільських, селищних, міських рад та їх виконавчих органів відповідно до повноважень, якими були наділені органи місцевого самоврядування міст обласного значення. До речі, змінами пропонується вилучити із законодавства терміни і поняття «місто обласного значення», «місто районного значення», «об’єднана територіальна громада». Всі громади однакові, а отже мають мати однакові повноваженні і можливості для розвитку. Також усувається дублювання повноважень органів місцевого самоврядування різних рівнів.
Аби інтереси Одеської області були враховані сповна в «Держбюджеті-2022», Департамент фінансів Одеської ОДА проаналізував відповідні проєкти Закону і підготував певні зауваження та пропозиції до деяких питань, про це доповіла директорка Департаменту Марина Зінченко.
Зокрема, в проекті Закону України «Про Державний бюджет на 2022 рік» не враховано субвенцію на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій та на реалізацію інфраструктурних проектів та розвиток об’єктів соціально-культурної сфери. Тож, народних депутатів України закликали відстоювати обсяг державного фонду регіонального розвитку в сумі 11,2 млрд грн, що позитивно вплине на розбудову великих соціальних проектів в регіоні.
З кожним роком зростають обсяги перевантаження вантажів – зернових, руди, вугілля. Водночас зростає рівень забруднення навколишнього середовища, що загрожує виникненню надзвичайних екологічних та техногенних ситуацій. Значні кошти з місцевого бюджету витрачаються на ремонт покриття та підтримання інфраструктури, що руйнується у зв’язку з проїздом вантажних автомобілів у порти.
Тож було запропоновано внести зміни до проєкту Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» та спрямовувати 50% портових зборів до відповідних місцевих бюджетів громад для вирішення екологічних проблем та оновлення інфраструктури в регіоні.
Збереження культурної спадщини – вкрай важливе і необхідне завдання для кожного регіону. То ж Марина Зінченко наголосила у своєму виступі на тому, що народним депутатам було запропоновано доопрацювати проєкт Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» та передбачити збільшення фінансування (на суму 311,1 млн грн) за бюджетною програмою «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів ремонтно-реставраційних та консерваційних робіт пам’яток культурної спадщини, що перебувають у комунальній власності», що у свою чергу допоможе у ремонтно-реставраційних роботах відомих пам’яток архітектури.
«Одеський музей західного і східного мистецтва: на разі за кошти обласного бюджету розроблено науково-проєктну документацію на ремонтно-реставраційні роботи, отримано позитивний експертний висновок. Вартість ремонтно-реставраційних робіт – 81,1 млн грн. Одеська обласна філармонія: вже профінансовано першу чергу виготовлення науково-проектної документації протиаварійних робіт в сумі 2,9 млн грн та направлено дану частину проєкту на погодження до Міністерства культури України. За попередніми розрахунками на 2022 рік потреба в коштах з державного бюджету для проведення ремонтно-реставраційних робіт на будівлі-пам’ятці складає 150 млн. грн. І Музей морського флоту. У квітні 2005 року у будівлі сталася пожежа: значних пошкоджень зазнали дах, декоративні елементи пам’ятки та навіть експозиції музею. Ще більше 10 років тому там провели першочергові протиаварійні роботи. Однак наразі ця будівля не експлуатується, для її відновлення необхідно здійснити роботи з влаштування та модернізації внутрішніх і зовнішніх інженерних мереж та обладнання. Орієнтовна вартість робіт – 80,0 млн.грн» – сказала директор Департаменту фінансів Одеської ОДА Марина Зінченко.
За матеріалами прес-служби Одеської ОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *