Мер Арцизької громади щоосені стає виноробом

На Одещині, зокрема у Бессарабії, як і, наприклад, у Франції чи в Італії, вино – не алкогольний напій, а культурна спадщина регіону. Шанує цю спадщину й уродженець села Виноградівка Арцизького (нині – Болградського) району, колишній голова Арцизької райдержадміністрації Сергій Парпуланський.

Для цього наприкінці вересня він бере відпустки і приїздить до батьків на збір винограду.

Зазначимо, що виноградарська галузь в Одеській області дуже потужна, тут під виноградники відведені найбільші площі насаджень в Україні – близько 27 тисяч гектарів.

Торік виноробні підприємства зібрали понад 200 тис т виноградних грон. Частину врожаю використали для виготовлення різних марок вин, проте частка їх експорту не є значною.

Крім того, торік для виноробних підприємств конкуренція зросла і на внутрішньому ринку через обнулення імпортних мит з країн ЄС.

Попри це виробники вин, приміром, марок “Одеське чорне”, Shabo Classic, “Сухолиманське сухе”, успішно збувають свою продукцію до Китаю, США, Ізраїлю, Бельгії, країн Балтії тощо. Ці фірми вина виготовляють з якісних сортів винограду, тут забезпечена висока культура виробництва, ефективно працюють на ринку їх маркетингові служби.

Так, у Китаї компанія “Шабо” з Одещини вже відкрила три великі магазини з продукцією товарної марки Master Tardan, розширила збут вин й у Північну Америку після успішної участі в міжнародній виставці вин Vinexpo New York 2020 року.

Загалом, 2021 рік не став сприятливим для виноградарства. У північній частині Одеської області виноград через надмірно вологе літо дав погані врожаї.

Голова ОТГ з Одещини щоосені  стає виноробом

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *