Президент підписав закон про земельну децентралізацію

Президент Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до Земельного кодексу та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин.

Підписання закону відбулося під час виступу на форумі «Україна 30. Земля», який відбувається 24 травня.

«Закон № 2194, який докорінно змінює землеустрій нашої держави і який називають земельною Конституцією», – зазначив Зеленський, коментуючи закон перед його підписанням.

Глава держави зазначив, що цей документ прибирає у «кабінетного чиновника» функцію оформляти право на землю, а також остаточно повертає громадам право розпоряджатися своїми землями.

Президент наголосив, що підписаний закон чітко закріплює, що купувати та продавати землю можуть виключно українці.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 28 квітня ухвалила закон №2194 “Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин”. Народні депутати більше місяця, з 16 березня, розглядали поправки до цього документа, яких було внесено 3128.

Як повідомляє “Укрінформ”, під час чергового форуму “Україна 30.Земля” 24-26 травня 2021 року обговорять про головні пріоритети та переваги від запуску ринку.

“Як має змінитись аграрний бізнес вже сьогодні, щоб бути конкурентноздатним вже завтра? Одне з основних питань форуму стосується того, як запуск ринку землі може бути вигідним людям, які працюють на землі — фермерам. Ми обговоримо, як ринок сприятиме очікуванням аграріїв у питаннях зрошення земель, агрострахування та кредитування. А також про те, якими можуть бути інструменти допомоги від держави, серед яких вже є безоплатна державна допомога та протидія рейдерству. Як в умовах ринку громади можуть планувати свій розвиток та управляти територіями? Ще одна важлива тема форуму, яка стосується обговорення нової системи публічного управління земельними ресурсами“, – йдеться в анотації заходу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *