Депутатів Одеської облради, які порушують мовний закон, контролюватиме мовний омбудсмен

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь повідомив, що перевірить дотримання Закону про мову Одеською обласною радою.

Документ із підписом уповноваженого у відповідь на своє звернення оприлюднила головна редакторка СИЛИ ГРОМАД Оксана Піднебесна.

Про державних діячів, які послуговуються у своїй діяльності недержавною мовою, вона повідомила Уповноваженого листом, додавши записи відеотрасляцій прямих ефірів сесій Одеської оласної ради, які є у публічному доступі.

“Мною як Уповноваженим із захисту державної мови розглянуто Ваше звернення щодо застосування недержавної мови під час виконання службових обов’язків деякими депутатами Одеської обласної ради… Повідомляю, що з урахуванням наданої Вами інформації та іншої наявної інформації, мною відповідно до абзацу першого частини першої статті 56 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” прийнято рішення про здійснення державного контролю за застосуванням державної мови Одеської обласної ради”, – йдеться в документі мовного омбудсмена.

Серед одеських обранців, котрі брали участь в одному з останніх засідань Одеської облради, порушуючи законодавство – депутати різних політичних сил, зокрема “Опозиційний блок – За життя”, “Слуга народу”, “Довіряй ділам” та інші.

Нагадаємо, як йдеться в Законі, “робочою мовою діяльності органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної і комунальної форм власності, у тому числі мовою засідань, заходів, зустрічей та мовою робочого спілкування, є державна мова”. 

Відомо, що з 16 січня 2021 року в Україні набули чинності порядок використання державної мови у сфері обслуговування. Порушникам загрожують штрафи, а деколи й звільнення. Яке рішення ухвалить мовний омбудсмен стосовно депутатів Одеської області, дізнаємось вже згодом.

лист

Автор – Роман Петровський

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *