Учора керівник області, сьогодні підозрюваний: СБУ обшукала дім та офіси Сергія Паращенка

СБУ та ДФС 10 грудня провели обшуки за місцем проживання та роботи колишнього голови Одеської обласної ради Сергія Паращенка. Обшуки пов’язані з можливими порушеннями податкового законодавства. Як йдеться в заяві, Служба безпеки України “викрила корупційну схему, організовану колишнім керівництвом Одеської обласної ради та директорами низки держпідприємств, із незаконного використання земель Національної академії аграрних наук”.

За версією слідства, оборудка відбувалась через нецільове використання земельних ділянок Одеської державної дослідної станції НААНУ. У межах кримінального провадження оперативники спецслужби встановили, що організатором протиправної діяльності є один з колишніх керівників Одеської облради.
“Використовуючи дві підконтрольні комерційні структури, він у змові із керівниками низки держпідприємств «сприяв» оформленню завідомо невигідних умов на вирощування сільгосппродукції на землях НААНУ.За умовами договорів 80% урожаю переходило у власність комерсантів. Крім того, обсяги отриманої продукції було значно занижено в офіційній документації. Фактично зібраний урожай фігуранти реалізовували за ринковою вартістю. У результаті діяльності зловмисників підприємства НААНУ є фактично збитковими, а прибуток від використання високоліквідних земель не надходить до державного бюджету”, – повідомили в УСБУ.
Правоохоронці провели 10 обшуків за фактичними адресами проживання організаторів протиправної діяльності, в офісних приміщеннях, юридичних і фактичних адресах підприємств Одеської державної дослідної станції. За результатами слідчих дій вилучено чорнову документацію, комп’ютерну техніку, статутні документи підприємств, у тому числі зареєстровані та розташовані на території РФ.
Тривають слідчі дії за ч. 3. ст. 212 та ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України для документування всіх обставин протиправної діяльності.

Слідчі дії працівники Служби безпеки та Державної фіскальної служби проводили у маєтку  ексголови облради на Французькому бульварі та за місцем його роботи.

Сам Паращенко на своїй сторінці у Фейсбуці підтвердив інформацію про обшуки. “У нас обшуки. СБУ переконує любити зелену команду та всі їхні покращення”,
– заявив ексголова облради. До теперішнього складу Одеської обласної ради він увійшов за списками політичної сили “За майбутнє”.

Нагадаємо, у 2005 році Сергій Паращенко закінчив Національну академію внутрішніх справ України за спеціальністю “Правознавство”. У 2010 році його обрали депутатом Одеської обласної ради по мажоритарному округу Арцизького району. Згодом, у жовтні 2015 року, чиновника знову обрали депутатом облради. Він був керівником фракції “Блок Петра Порошенка Солідарність”. 11 березня 2019 року Паращенко обійняв посаду першого заступника голови Одеської ОДА, а після того – керівника обласної ради. Зауважимо, чиновник керує агрофірмою “Бургуджи”, яка займається вирощуванням зернових культур на півдні Одещини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *